הדר דף הבית בלי JCI

יחד כל הדרך: בחיים, בעבודה וגם במילואים

הם גרים אחד ליד השני, עובדים כרופאים בהלל יפה ושניהם נקראו לדגל ב-7 באוקטובר וגויסו כרופאים קרביים. הכירו את האחים לבית משפחת דסקל – לרגל יום המשפחה זהו זמן מצוין לפרגן להם על המחויבות הכפולה – במילואים ובאזרחות
5/02/2024

ד"ר רון דסקל, בן ה-35, מתמחה בכירורגיה במרכז הרפואי הלל יפה, בחר ללכת בדרכו של אחיו הבכור ד"ר יעקב דסקל, בן ה-43, מומחה בכירורגיה ורופא בכיר במחלקה לטיפול נמרץ כללי של המרכז הרפואי הלל יפה.

 

"ה'טרנד' המשפחתי ללכת ללמוד רפואה היה שלי", מספר ד"ר יעקב דסקל. "סיימתי את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב ואחרי הסטאז' החלטתי להתמחות בכירורגיה במרכז הרפואי הלל יפה. אחרי, החליט רון שגם הוא רוצה ללמוד רפואה, וכשסיים בהצלחה את הלימודים באוניברסיטת תל אביב, עשה סטאז' בהלל יפה, ומשם המשיך לשלב ההתמחות במערך הכירורגי של בית החולים".

 

לשניים אח נוסף ואחות קטנה, שרה, שגם היא, כמו אחיה, בחרה בתחום הרפואה וכיום היא סטודנטית לרפואה בטכניון. "עדיין לא ברור באיזה תחום התמחות היא תבחר ואם זה יהיה כאן איתנו בהלל יפה, אבל כבר יצא לה להיות במהלך הלימודים בסבבי סטודנטים בהלל יפה, אז אנחנו מקווים שנראה אותה כאן בעתיד", מוסיף ד"ר רון דסקל.

 

ב-7 באוקטובר, עם פרוץ המלחמה, גויסו שני האחים למילואים. ד"ר יעקב שירת כרופא גדודי באיו"ש, וד"ר רון כרופא יחידתי בעזה. האח השלישי שירת במילואים בחיל האוויר. בנוסף אליהם גויס גם נתנאל, הבעל של שרה, אחותם הקטנה, ששירת כלוחם בהנדסה.

 

"המשפחה המורחבת שלנו עברה ימים לא פשוטים", הם מסכמים ומפרגנים לעורף התומך הפרטי שלהם שנשאר בדאגה עצומה בבית. "כולנו גויסנו והשארנו את הנשים והילדים שלנו בבית. המזל הוא שאנו גרים באותו יישוב, עץ אפרים, אז לפחות היה להם אחד את השני כדי לצלוח את התקופה המאתגרת הזו".

 

לאחרונה שוחררו האחים דסקל משירות המילואים וכל המשפחה חזרה לנשום לרווחה.

 

שיהיה יום משפחה שמח!

 


האחים יעקב (משמאל) ורון דסקל במרכז הרפואי הלל יפה
 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד