הדר דף הבית בלי JCI

"רואים את האופק"

מערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה, יחד עם מערך החדשנות והמחקר של המרכז, ובשיתוף מיזם כנרת של חטיבת בתי החולים הממשלתיים, זכה להיכלל במאגד בינלאומי בתחום מחלות הלב וכלי הדם במסגרת תוכנית Horizon Europe היוקרתית של האיחוד האירופי. שווי המענק בחלקו של הלל יפה - חצי מיליון יורו
14/02/2024

בשבוע החולף נפגש לראשונה ד"ר עופר קובו, רופא בכיר במערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה, עם שאר חברי המאגד הבינלאומי CVDLINK, שזכה במימון של כ-10 מיליון יורו מתוכנית המענקים של האיחוד האירופי, Horizon Europe, הפועלת ליצירת שיתוף פעולה במחקר, פיתוח וחדשנות בין גופים ישראליים ואירופיים מהתעשייה, מהאקדמיה, ממכוני מחקר ומארגונים פרטיים.

 

המאגד החדש (CVDLINK) יבצע מחקר בינלאומי שעיקרו הנגשת מידע רפואי ממדינות שונות באירופה לטובת יצירת כלים מבוססי-AI לשיפור המחקר הרפואי בתחום מחלות הלב וכלי דם. במאגד כלולים 19 גופים מכל רחבי אירופה, ביניהם אוניברסיטאות, מוסדות מחקר, חברות הזנק, בתי חולים, גופי אתיקה מוסדיים ועוד, ואנשי מקצוע מגוונים כגון: מהנדסים, רופאים, מדענים ואנשי תוכנה ו-AI. המרכז הרפואי הלל יפה הינו אחד מחמישה מרכזים רפואיים הכלולים במאגד, והוא זכה להיכלל במאגד יחד עם מיזם כנרת של חטיבת בתי החולים הממשלתיים.

 


צוות מאגד מענק הוריזון בפגישת ההתנעה שהתקיימה בשבוע החולף ברומניה

 

"מדובר במחקר שעומד להתפרש על ארבע שנים, ויכלול, בין היתר, הקמת צוות מחקר במערך הלב אצלנו בהלל יפה וממשק עבודה סדור עם חברי המאגד השונים", כך מסביר ד"ר קובו. "המחקר מערב מחקר קליני, אפידמיולוגי, סקרי עומק ועוד, ויחד עם העבודה שנעשית בצוותי המשימה השונים של המאגד יביא לשתף ידע ומיומנות שהתקווה היא כי יסייעו לטיפול בחולי לב טוב יותר בעתיד ולניבויי וחיזוי מחלות לב.

 

"העובדה שיש כאן חשיפה למידע רב, דאטה ומיומנויות מתחומים שונים, מאפשרת בניית תשתית שתהווה את קדמת החדשנות בתחום הקרדיו-וסקולארי, בארץ, באירופה וברחבי העולם, ותאפשר לבנות בעתיד טיפול מותאם אישית לחולי לב. אני שמח שאני וחברי למערך הלב במרכז הרפואי הלל יפה, בראשותו של פרופ' אריאל רוגין, לוקחים חלק בפרויקט חשוב מעין זה".

 

ד"ר שרון רשי-אלקלס, מנהלת מערך החדשנות והמחקר של המרכז הרפואי הלל יפה: "אני גאה להיות שותפה למהלך שמיקם את הלל יפה בקבוצה המכובדת של מרכזים רפואיים ישראליים שזכו במענק לשיתוף פעולה מדעי-תעשייתי של תוכנית המענקים היוקרתית Horizoe Europe. המענק בו זכה המאגד CVDLINK התקבל במסגרת קול קורא שהוציא האיחוד האירופי למחקרים בתחום הקרדיו-וסקולאר בשנת 2023, והעובדה שהלל יפה זכה להיכלל בו אינה מקרית, כי אם שילוב מנצח של העמדת תחום המחקר והחדשנות כיעד מוביל של המרכז הרפואי לשנים הבאות, מערך לב מבין המובילים בארץ ושיתוף פעולה מצוין שנרקם עם מיזם כנרת".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד