הדר דף הבית בלי JCI

הגיע בעקבות שלפוחיות בעור ואובחן עם סרטן מתקדם

אלון לוי מחדרה הגיע למרכז הרפואי הלל יפה לאחר שהבחין בשלפוחיות בכפות הידיים והקרקפת. הוא לא תיאר לעצמו שאבחנה חדה של המטולוג תגלה כי יש לו סרטן מסוג מיאלומה. הוא החל בסדרת טיפולים ועבר השתלת מח עצם תוך כדי שהוא ואשתו מצפים לילד משותף
18/02/2024

אלון לוי, בן 54, מחדרה, היה בתחילתו של פרק ב' בחייו האישיים. הוא התגרש מאשתו הראשונה ולהם שני ילדים בני 25 ו-30. הוא נישא בשנית להילה והשניים תכננו להרחיב את התא המשפחתי. בינואר 2022 הבחין אלון שעל כפות ידיו ועל הקרקפת מופיעות שלפוחיות, וכן ראה בלוטה מוגדלת במפשעה. הוא הגיע למרכז הרפואי הלל יפה, כאשר החשד הראשוני היה כי מדובר במחלה זיהומית. בבדיקות הדם שעבר נמצאו רמות גבוהות של כדוריות דם לבנות, מה שהדליק נורה אדומה אצל ד"ר מהדי עסלי, רופא בכיר במכון ההמטולוגי. "בבדיקות הדם נצפתה פעילות מוגברת של רמת חלבונים, מה שיכול להעיד על מחלה ממאירה. לקחנו ביופסיה מהבלוטה על מנת לבדוק אם מדובר במחלה זיהומית וכן ביופסיה לבדיקת מח עצם", מציין ד"ר עסלי.

 

כשעתיים לאחר מכן הגיעה הבשורה המרה כי אובחן סרטן מיאלומה. "מדובר בסוג של סרטן הדם המתפתח מתאי פלסמה במח העצם. כאשר תאים אלה משתנים וגדלים ללא שליטה, הדבר עלול לגרום לפגיעות עצם מרובות ולהעלות את הסיכון לשברים בעצמות. במקרה של אלון, מצב המחלה התקדם וכבר הייתה פגיעה בעצמות", מסביר ד"ר עסלי.

 

אלון, שהחל להבין את משמעות הדבר, גייס את כל כוחותיו הפיזיים והנפשיים ויצא למאבק על חייו. "זה תפס אותי לגמרי לא מוכן. כשהגעתי לבית החולים הייתי בטוח שאקבל אנטיביוטיקה ואשתחרר הביתה. לא העליתי על דעתי שיש לי סרטן. אילולא האבחנה החדה של ד"ר עסלי, מי יודע היכן הייתי היום", מציין לוי.

 

אלון התחיל בסדרת טיפולים במכון ההמטולוגי בהלל יפה ובהמשך עבר השתלת מח עצם. לאחר ההשתלה המשיך לקבל טיפול ביולוגי משמר למיצוב המחלה, אותו הוא מקבל עד היום.

 


אלון לוי, אשתו ובנם הקטן יחד עם ד"ר מהדי עסלי וצוות המכון ההמטולוגי בהלל יפה

 

באותו זמן, תכננו אלון ואשתו להביא ילד משותף לעולם. "כשגיליתי על המחלה התחלנו בתהליך של שאיבת זרע, כדי שנוכל להתחיל בהליכי פוריות. תוך כדי הטיפולים התבשרו השניים על ההריון. "הבשורה על ההריון שמחה אותנו מאוד ונתנה לי זריקת עידוד להמשיך ולהילחם. אשתי ליוותה אותי לכל אורך הדרך, גם כשעברתי את השתלת מח העצם. זה לא היה פשוט. זה הריון ראשון שלה ולהיות במקומות כאלה בזמן ההריון, עם כל ההורמונים שמסביב, זה לא קל".

 

מאז שעבר את השתלת מח העצם בהצלחה, מגיע אלון אחת לשבועיים למכון ההמטולוגי כדי לקבל טיפול ביולוגי למיצוב המחלה. "המכון הפך להיות הבית השני שלי בשנתיים האחרונות. אין לי את המילים כדי להודות לצוות המקצועי והמסור שתמיד מקבל אותי בחיוך, מקשיב ודואג לשלומי, ובפרט לרופא שלי, ד"ר עסלי, שזמין עבורי 24/7 - זה ממש לא מובן מאליו".

 

המחלה אינה ניתנת לריפוי מלא, אך אלון למד לחיות לצדה. "המחלה אמנם פעילה, אבל לא באותה עוצמה. אני מקבל טיפול משמר כדי למנוע את התפרצות המחלה ומקיים אורח חיים תקין עם איכות חיים ברמה די טובה. אני סובל מכאבים אבל למדתי לחיות איתם ולא להיכנע, ואני תמיד אומר לעצמי שהמצב היה יכול להיות הרבה יותר גרוע. צריך להודות על מה שיש ועם זה לנצח".

 

כשהוא מלווה באשתו ובבנו הקטן מוסיף לוי: "חוויתי על בשרי שיש דברים לא צפויים בחיים. צריך להיות חזקים ולא לשקוע ברחמים עצמיים. אני מאמין שחלק מהריפוי שלי הוא בזכות החשיבה החיובית, וכמובן, המשפחה שלי, שהם הכוח המניע שלי לקום כל בוקר עם חיוך ולא לוותר".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד