הדר דף הבית בלי JCI

מארה"ב להלל יפה באהבה

תמר ודיוויד שפרן, זוג רופאים אמריקאים, הגשימו את חלומם ועלו ארצה באוגוסט האחרון עם ארבעת ילדיהם וכעת עוברים את תקופת ההתאמה במרכז הרפואי הלל יפה. המלחמה שפרצה ב-7 באוקטובר הפתיעה גם אותם, אבל לרגע אחד הם לא מתחרטים: "אין לנו ארץ אחרת לגור בה"
3/03/2024

הזוג שפרן במרכז הרפואי הלל יפה 

מזה שנים חלומם של תמר ודיוויד שפרן היה לעלות ארצה יחד עם ארבעת ילדיהם. בחודש אוגוסט האחרון הם הגשימו את חלומם והגיעו להתגורר בבנימינה. תמר ודיוויד הם רופאים מומחים – היא רופאת עיניים מומחית לילדים והוא מומחה לרפואת ילדים.

 

השניים החליטו לעשות את תקופת ההתאמה (הסתגלות) הנדרשת מהם בתור רופאים עולים מחו"ל, יחד במרכז הרפואי הלל יפה. "רופאים שעושים עלייה צריכים לעבור תקופת הכשרה על מנת לקבל הכרה ואישור לעבוד כרופא בארץ", מציינת תמר. "בהלל יפה קיבלו אותנו בזרועות פתוחות. הצוות מאוד תמך וסייע לנו בכל מה שאפשר. עלינו לארץ לבד. המשפחה המורחבת שלנו נשארה בארה"ב כך שמצד אחד לא פשוט לנהל את הבית כששנינו נדרשים לעבוד הרבה שעות, אבל בסופו של דבר אנחנו מאוד מרוצים מהמהלך ומצליחים להסתגל למצב החדש", מציינים השניים.

 

כאמור, עלה הזוג שפרן לארץ כחודש לפני תחילת המלחמה מתוך תחושת שייכות עמוקה ורצון לגדל את ילדיהם בארץ ישראל. כשנשאלו האם בעקבות המצב יש להם חרטה ושאיפה לחזור חזרה לארה"ב, מחייכת תמר ואומרת: "אין לנו ארץ אחרת ומבחינתנו זה המקום הנכון לגדל את משפחתנו".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד