הדר דף הבית בלי JCI

האורתופדית מהלל יפה שגויסה למילואים כרופאה בפלוגת לוחמים

סרן ד"ר נעה גיפס, רופאה מתמחה במערך האורתופדי של הלל יפה, גויסה למילואים בגזרה הצפונית ב-7 באוקטובר, סופחה לפלוגת לוחמים ובמשך חודשיים שימשה קו ראשון בטיפול ופינוי פצועים. בשבוע שעבר נקראה שוב לדגל
6/03/2024

בימי שגרה עובדת ד"ר נעה גיפס, בת 32, כרופאה מתמחה במערך האורתופדי במרכז הרפואי הלל יפה. בשבת 7 באוקטובר בצהריים קיבלה טלפון שבישר לה כי עליה להגיע לגזרה הצפונית במהרה. נעה, שמשובצת למילואים כרופאת פלה"ק - פלוגת החייאה קדמית, לא חשבה פעמיים, ארזה את חפציה והחלה את דרכה לכיוון צפון כדי לתפוס כוננות בשטח, מתוך חשש כבד שהמלחמה בדרום תתפשט גם לצפון. היא צוותה למחלקת ניוד, שהינה חלק מכוח לוחם על רכבי האמר, שאחראי, בין היתר, להובלה ופינוי נפגעים.

 

נעה היא הרופאה היחידה בצוות שכולל גברים לוחמים. "המחשבה להצטרף לכוח לוחם העלתה חשש בהתחלה, אבל מהר מאוד הם הבינו שמה שחשוב הוא שיש איתם רופאה צמודה שתפקידה לתת מענה רפואי מהיר ומקצועי״, אומרת נעה.

 

לאחר חודשיים מתחילת המלחמה שוחררה נעה מהמילואים וחזרה לעבודה ב"הלל יפה". בשבוע שעבר נקראה שוב למילואים ומיד התייצבה. "זו בכלל לא הייתה שאלה עבורי. העובדה שאני האישה היחידה בצוות אינה רלוונטית. החשוב הוא להעניק טיפול ראשוני מציל חיים. המראות בצפון לא קלים. להסתובב ולראות האמרים ונגמ"שים בתוך שטחים של גני ילדים ובתי אבות מזכיר לנו למה אנחנו כאן. באותה הזדמנות אני רוצה להודות לתושבי הצפון שפתחו בפנינו את בתיהם ולרבש"צים וחברי כיתות הכוננות של היישובים, שפועלים איתנו בשיתוף פעולה – זה לא מובן מאליו".

 


ד"ר נעה גיפס במדי הרופאה בהלל יפה ובמדי צה"ל
 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד