הדר דף הבית בלי JCI

תרומה בינלאומית

פסל ברונזה בשם "אם משחקת עם בנה", תרומת האמן הבינלאומי ויקטור חלואני, הוצב ברחבת הכניסה למרכז הרפואי הלל יפה. התרומה בתיווך עמותת הידידים של בית החולים
25/03/2024

בשבוע החולף הגיעו האמן ויקטור חלואני ובני משפחתו, ובנוכחות הנהלת המרכז הרפואי ועמותת הידידים חנכו באופן רשמי את הצבתו של הפסל המרשים, שרוחבו ארבעה מטרים, אורכו כשני מטרים ומשקלו כטון של ברונזה יצוקה. מדובר בפסל סביבתי, שהוצג כבר בניו יורק, לונדון, קפריסין ובארץ במדרחוב בירושלים ובחיפה.

 

ההחלטה לתרום את הפסל לרווחת ציבור המטופלים, המבקרים והצוות של המרכז הרפואי הלל יפה התקבלה לאחר קשר שנוצר בין רותי בתו של ויקטור חלואני, לבין יו"ר עמותת הידידים משה מורג. בעקבות הקשר שנוצר, ועם פנייתו של האחרון להנהלת המרכז הרפואי הלל יפה, הוחלט כי הפסל ייתרם לבית החולים.

 

"כבר מזמן קינן בנו הרעיון של תרומת פסל למוסד ציבורי", מציינת רותי, בתו של האמן, "רק אחרי השיחה עם מאיה ולאחר מכן עם משה, החלטנו יחד עם אבא שהלל יפה הוא המקום הנכון, במיוחד לאור העובדה שאבא גר בחדרה 25 שנה, חינך לאומנות דורות רבים כמורה מיתולוגי לאמנות, כמו גם העובדה שזהו בית החולים שבו נולדו ילדיו וחתנו".

 

לויקטור חלואני פסלים רבים ברחבי הארץ והעולם הממוקמים במרכזי תרבות, באוניברסיטאות ובבתים של אספני אמנות. לפסל "אם משחקת עם בנה" קיים העתק המוצב בגן פסלים באנגליה. את הפסל יצר חלואני יחד עם בנו יובל, אמן בפני עצמו, וכיום, כאמור, ממוקם הפסל במיקום מרכזי בבית החולים ומוסיף שמחה ויופי לרווחת העוברים ושבים.

 

הפסל "אם משחקת עם בנה" מוצב בחזית המרכז הרפואי הלל יפה. צילום: נמרוד גליקמן

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד