הדר דף הבית בלי JCI

לראשונה בישראל: השתלת קוצב דפיברילטור חדשני

היחידה להפרעות קצב של המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי הלל יפה ביצעה, לראשונה בישראל, השתלה של קוצב דפיברילטור מדור חדש, המאפשר ניטור מרחוק באמצעות אפליקציה ייעודית - ישירות לנייד של המטופל
15/04/2024

מערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה ממשיך להתחדש. לראשונה בארץ, בוצעה בהלל יפה השתלת קוצב דפיברילטור חדשני, המבוסס על טכנולוגיה BlueSync, המאפשרת ניטור מרחוק באמצעות אפליקציה ייעודית - ישירות למכשיר הנייד של המטופל.

 

הפעולה בוצעה בהצלחה על ידי מנהל שירות קוצבי הלב ד"ר מארק קזצקר וד"ר גלעד מרגוליס, רופא בכיר ביחידה להפרעות קצב, במטופלת שסבלה מהפרעות קצב חדריות, מסכנות חיים.

 

"מטרת הקוצב דפיברילטור היא לעקוב אחר כל פעימה ופעימה בלב המטופל, לאתר הפרעות קצב מסכנות חיים ולטפל בהם באופן מידי וללא צורך ביד אדם", מציין מנהל היחידה להפרעות קצב (אלקטרופיזיולוגיה) וקוצבים במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר ערן לשם.

 

"מעבר לעובדה שלמכשיר אורך חיי סוללה ארוכים יותר לעומת המכשירים המוכרים בישראל, למטופל יש את האפשרות לעקוב אחר מצבו בזמן אמת באמצעות אפליקציה ייעודית, להיות מודע לאירועים הקלים ביותר ואף להתריע בפני גורמי רפואה על השינויים המאובחנים. במקרה שהמכשיר נכנס לפעולה, למטופל יש את האפשרות להציג לגורמי רפואה דחופה נתונים דרך האפליקציה, מה שבעבר יכול היה להתברר רק בבית החולים על ידי אנשי צוות מהמערך הקרדיולוגי. זהו שלב חשוב נוסף בהנגשת רפואה מותאמת אישית למטופל", מוסיף ד"ר לשם.

 


רופאי היחידה לאלקטרופיזיולוגיה במערך הלב של הלל יפה (מימין לשמאל) - ד"ר מרק קזצקר, ד"ר ערן לשם וד"ר גלעד מרגוליס
 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד