הדר דף הבית בלי JCI

שישה דברים שתופתעו לגלות על המיילדות שלכם

הן נמצאות בחדרי הלידה, מסייעות להביא לעולם חיים ונמצאות באחד הרגעים הכי מעצימים בחיים, אבל עבודת המיילדות אינה מסתכמת רק בקבלת היילוד עם צאתו לעולם. לרגל יום המיילדת החל ב-5 במאי - שישה תחומים נוספים בעבודת המיילדות שכדאי להכיר
2/05/2024

"אפשר להגיד על עבודת המיילדות שלנו ב'הלל יפה' ובכלל שאנחנו 'עושות חיים' כל היום, כי אנחנו מסייעות להבאת חיים לעולם. זו משימתנו – שהיולדת תצא בידיים מלאות", מסבירה תניה לוי, אחות אחראית חדרי הלידה באגף נשים, יולדות ופריון של המרכז הרפואי הלל יפה. "אבל בעבודת המיילדות יש עוד הרבה מעבר למה שכולם חושבים. היא מתחילה פעמים רבות עוד בטרם הלידה, בהכנת תכנית לידה עם ההריונית או בטיפול התנהגותי קוגניטיבי על מנת לסייע ליולדת להתגבר על החרדה לקראת הלידה; היא בשיאה במהלך הלידה, אבל גם אחריו ומסביבו יש עוד אתגרים ומשימות, דברים שבעבר לא היו חלק מתפקידי המיילדת".

 


אולטרה-סאונד על ידי מיילדת בחדר לידה של המרכז הרפואי הלל יפה

 

לרגל יום המיילדת, החל ב-5 במאי, צוות המיילדות בחדר הלידה של המרכז הרפואי הלל יפה מציג שישה תחומים נוספים להם אחראיות המיילדות בהלל יפה, שאולי תופתעו לגלות על תפקיד המיילדות בהלל יפה ובכלל:

 

סיוע בהפחתת חרדה לפני לידה - CBT - טיפול התנהגותי קוגניטיבי לנשים עם טוקופוביה– חרדה לקראת לידה. ישנן מיילדות בוגרות לימודי CBT, המקיימות סדרת מפגשים אישיים עם נשים לקראת לידה במטרה להעניק להן אפשרות לעיבוד חווית לידה קודמת ולרכוש כלים מעשיים וטכניקות לקראת הלידה הקרובה באמצעות טיפול קצר מועד וממוקד מטרה.

 

שימוש באולטרה-סאונד להדרכת היולדת במהלך הלידה - המיילדות במרכז הרפואי הלל יפה הינן בעלות הכשרה לביצוע אולטרה-סאונד במהלך הלידה על מנת לעקוב מקרוב יותר אחר התקדמות הלידה. בעזרת האולטרה-סאונד הן יכולות להדריך טוב יותר את היולדות בשלב הלחיצות. בנוסף, זהו אמצעי נוסף למעקב אחר מצב העובר ברחם.

 

רפלקסולוגיה ושיאצו להקלה על כאבים בתהליך הלידה – המיילדות בחדר לידה בעלות הכשרה בתחום הרפואה המשלימה ומסייעות ליולדות בהקלה על כאבים וצירים לקראת לידה.

 

עזרה בהנקה כבר בחדר לידה - רוב המיילדות בחדרי הלידה הן גם יועצות הנקה מוסמכות. כבר לאחר הלידה הן מסייעות ליולדות בהנקת היילוד. לא מעט מחקרים הוכיחו כי נשים שהחלו להניק בסמוך ללידה, הניקו לטווח ארוך יותר.

 

ליווי במקרה של לידה שקטה - אחוז קטן מאוד מבין הלידות מסתיימות עם עובר ללא רוח חיים. במקרים של לידה שקטה, מעבר לרגישות, האנושיות והתקשורת המותאמת הנדרשת להכלת הסיטואציה, המיילדות בחדרי הלידה של הלל יפה יוצרות עבור ההורים מארז זיכרונות, הכולל, בין היתר, צילום הילוד, טביעת כף יד ורגל, שמיכה וכובע סרוגים. מארז הזיכרונות מסייע להורים בהתמודדות עם האובדן הקשה. ההורים מתרגשים מהמחווה וחלקם אף שיתפו שהתמונות סייעו להם בהתמודדות עם האובדן. חלקם אף הנציחו את טביעת כף רגלו של היילוד על גבי צמיד או כקעקוע.

 

מחקר אקדמי וכתיבת מאמרים – תחום המחקר הוא בעל משקל לכל מי שעוסק ברפואה או בסיעוד. אחיות מיילדות חוקרות וכותבות מאמרים הקשורים לתחום עיסוקן על מנת לשפר, לייעל ולהתמקצע בצורה הטובה ביותר. מאמרים שפורסמו השנה על ידי המיילדות תניה לוי ואירה לינצקי מהמרכז הרפואי הלל יפה עסקו בנושא פוסט טראומה בקרב מיילדות והענקת ידע ותמיכה אונליין לנשים בהיריון בזמן מלחמת "חרבות ברזל".

 

אז בפעם הבאה כשאתם פוגשים את המיילדת שלכם בחדר הלידה, דעו שהיא יכולה לסייע לכם הרבה מעבר לקבלת הלידה.

 

למידע נוסף[email protected]

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד