הדר דף הבית בלי JCI

יום השואה במרכז הרפואי הלל יפה

המרכז הרפואי הלל יפה ציין את יום הזיכרון לשואה והגבורה בטקס בנוכחות סגל בית החולים, מטופלים ומבקרים
7/05/2024

במהלך הטקס, במהלכו לא יכלו להתעלם הדוברים מאירועי השבעה באוקטובר, נשאו דברים מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ ומנהלת הסיעוד גב' דינה פיינבלט, שסיפרו שניהם על היותם דור שני לאימהות ניצולות שואה. שניהם ריגשו מאוד את קהל הנוכחים בדבריהם.

 

דודקביץ: "אחרי יותר מ-80 שנה, שבהן אנו מהדהדים 'לעולם לא עוד', באה השבת הנוראית של השבעה באוקטובר. זוועות וטבח שעליהם שמענו רובנו רק מסיפורי האימה של מי שחזר מ'שם'. אני רק יכול לנחש את עוצמת הטראומה של אלפי שורדי שואה, מתוכם מאות שהם גם תושבי עוטף עזה, שנאלצו להתפנות מבתיהם. השנה החולפת הוכיחה שלרוע אין תאריך תפוגה, אבל דווקא בגלל זה חלה עלינו החובה 'לזכור ולא לשכוח', אבל גם לדאוג לחיים עצמם. כולי תקווה, שביום העצמאות הקרוב נזכה לבשורות טובות, ולהחזרת החטופים".

 


מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ נושא דברים בטקס יום הזיכרון לשואה והגבורה

 

פיינבלט: "אני כאן, וזה הניצחון של אמי, שאיבדה את כל משפחתה בשואה. כמו אמי, אני מקווה שגם אנחנו נדע לגדול מתוך השבר והחורבן, נתחזק ונצמח ולא נסכים לרוע בשום צורה ופנים, אלא ניאחז בחיים ובעתיד".

 

רב בית החולים הרב דובב בינדינגר נשא תפילת אל מלא רחמים לזכר ששת המיליונים ורכזת הרווחה הגב' דניאלה עקב הקריאה משירו של נתן אלתרמן "אמא כבר מותר לבכות". בסיום הטקס, שרו כל הנוכחים את שירת התקווה והדליקו נרות זיכרון.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד