הדר דף הבית בלי JCI

שירות ראשון מסוגו בארץ: מרפאה קרדיולוגית ייעודית למטופלים עם מחלות ראומטולוגיות

מערך הלב בהלל יפה פתח לאחרונה מרפאה קרדיולוגית ייעודית לחולים עם בעיות ראומטולוגיות, באחריות ד"ר עופר קובו, שחקר בשנים האחרונות בעיות לב וכלי דם בקרב חולי ראומטולוגיה
8/05/2024

"מחלות ראומטולוגיות ומחלות דלקתיות כרוניות, כגון דלקת מפרקים שגרונית, זאבת אדמנתית מערכתית (לופוס), פסוריאזיס ומחלות מעי דלקתיות (קרוהן וקוליטיס), קשורות לסיכון מוגבר לסיבוכים קרדיו-וסקולריים, כולל טרשת עורקים, אוטם שריר הלב ואי ספיקת לב", כך על פי ד"ר עופר קובו - רופא בכיר במערך הלב ואחראי השירות החדש, הקיים כרגע בישראל בלעדית במרכז הרפואי הלל יפה, עבור חולים עם בעיות ראומטולוגיה.

 

"יתרה מזאת, מטופלים עם מחלות ראומטולוגיות ומחלות לב סובלים מפרוגנוזה גרועה יותר. לאורך השנים, במחקרים שונים שבוצעו במסגרת מערך הלב וברחבי העולם, נראה כי על אף הסיכון המוגבר, מטופלים עם מחלות דלקתיות כרוניות סובלים מתת-אבחון ותת-טיפול בגורמי הסיכון הקרדיו-וסקולריים שלהם".

 

במסגרת המרפאה החדשה, מוצעת לחולים עם מחלות ראומטולוגיות המוגדרות כאוכלוסיות בסיכון מוגבר ללקות בבעיות לב וכלי דם, התמקדות בטיפול המניעתי, תוך התייחסות למחלתם. המרפאה הקרדיו-ראומטולוגית שואפת לספק טיפול כוללני הנותן מענה לצרכים הרב-גוניים של המטופלים, תוך גישה בין-תחומית המאפשרת זיהוי מוקדם ואף מניעה של מחלות קרדיו-וסקולריות במטופלים עם מחלות ראומטיות. במרפאה יתבצע גם מעקב אחר אותם מטופלים עם בעיות ראומטולוגיה אשר עברו אוטם שריר הלב וזקוקים לתמיכה ומעקב צמוד.

 

ד"ר עופר קובו במרפאה הייעודית למטופלי ראומטולוגיה במערך הלב של הלל יפה

 

כאמור, מדובר במרפאה ראשונית מסוגה בארץ, המשתפת מידע וידע מהתחום הקרדיו-וסקולרי והראומטולוגיה. הפעלת המרפאה תיעשה תוך שיתוף פעולה והתייעצות עם מומחי היחידה לראומטולוגיה של הלל יפה.

 

מנהל מערך הלב במרכז הרפואי הלל יפה פרופ' אריאל רוגין: "תחום הקרדיו-ראומטולוגיה הוא תחום חלוצי וכיום קיימות רק מספר בודד של מרפאות קרדיו-ראומטולגיות במספר מוסדות מובילים בעולם, כולל סטנפורד, NYU, קליבלנד קליניק ואוניברסיטת טורונטו. פתיחת מרפאה זו במרכז הרפואי הלל יפה מהווה הזדמנות למענה ייחודי לאוכלוסיית המטופלים בסביבה.

 

ההגעה למרפאה מחייבת הפניה של המבטח הרפואי (טופס 17) או תשלום של 100 ₪ לביקור.

 

לקביעת תור ולמידע נוסף: 04-7744472, או בדוא"ל: [email protected]

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד