הדר דף הבית בלי JCI

שברה את השיא

התינוקת סילין טקאטקה הייתה מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ פגים ויילודים בהלל יפה במשך חמישה חודשים וחצי מאז שנולדה, אושפזה בפגייה ואובחנה עם מחלת מעיים נדירה. ד"ר עמית הוכברג, מנהל מחלקת יילודים: "סילין היא גיבורה אמיתית שהפכה להיות התינוקת של כולנו"
10/06/2024

נימר ורואן טקאטקה מבאקה אל גרביה התכוננו ללידת בתם הבכורה. בדצמבר 2023, כשהיא בשבוע 35, ילדה רואן בלידה רגילה את בתה. התינוקת אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ פגים ויילודים בשל פגות מאוחרת. במסגרת האשפוז אבחנו הרופאים כי היא סובלת מחסימת מעיים נדירה. בשיתוף עם היחידה לכירורגיית ילדים, עברה התינוקת מספר ניתוחים ונשארה באשפוז במשך חמישה חודשים וחצי, עד שהשבוע שוחררה לביתה.

 

מנהל מחלקת יילודים ופגים ד"ר עמית הוכברג: "משך האשפוז הממוצע של פגים קטנים הוא כחודש עד חודשיים. פגים כמו סילין משתחררים לאחר 72 שעות ממחלקתנו. במקרה זה, נזקקה הפגה לאשפוז ארוך וממושך ולטיפולים מורכבים ביותר, מה שהצריך שיתוף פעולה רב-מקצועי של צוותים רבים בבית החולים, מהתחומים של כירורגיית ילדים, גסטרואנטרולוגיית ילדים, התפתחות הילד, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תזונה, בית מרקחת ועבודה סוציאלית. התאמנו ציוד, סביבה וצרכים לסילין והוריה, כל זאת על מנת לאפשר טיפול איכותי בד בבד להתפתחות תקינה של סילין, בתוך יחידה לטיפול נמרץ. בזכות ההירתמות, שיתוף הפעולה והחשיבה 'מחוץ לקופסה' של כולם, הצלחנו להעניק טיפול מקצועי וכוללני עד לגיל חמישה חודשים וחצי, שהוא גיל יוצא דופן במחלקת יילודים".

 

התינוקת סילין טקאטקה עם הוריה נימר ורואן וצוות הפגייה של הלל יפה ביום השחרור

 

על מנת לאפשר להורים הסתגלות טובה יותר לקראת היציאה הביתה, דאג צוות הפגייה מספר ימים לפני השחרור לחדר הסתגלות עבורם, והם שהו בו יחד עם סילין, ללא התערבות של הצוות הרפואי.

 

ההורים נימר ורואן הודו מקרב לב לצוות המטפל ואמרו: "אין לנו מילים כדי להודות לכם על הטיפול המקצועי, התומך והמסור. להיות מאושפזים כמעט חצי שנה זה לא קל. בזכות התמיכה, האכפתיות והטיפול המסור, הצלחנו לשרוד את התקופה המאתגרת הזו ולצאת הביתה בידיים מלאות".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד