הדר דף הבית בלי JCI

במרכז הרפואי "הלל יפה" מסכמים את תשע"א

אז מה היה לנו? נפתחו בניין האשפוז החדש ומחלקה פנימית רביעית. הוקם מבנה חדש ליחידה להפריה חוץ גופית ולפנימית ג' ונפתחו חדרי ניתוח נוספים. ב"הלל יפה" מסכמים שנה בריאה
25/09/2011

מעבר לפינה כבר מחכה שנת תשע"ב בחגיגיות רבה, ושנת תשע"א מפנה את מקומה, עם תקוות חדשות. וכמו בכל שנה, עוצרים לרגע במרכז הרפואי "הלל יפה" לסקור את כל שנעשה בשנה החולפת, ובלא מעט גאווה.

  

"על רקע המשבר המתמשך ברפואה הציבורית, נעים לגלות שאנו עדיין מצליחים לעמוד ביעדים שאנו מציבים לעצמנו בכל שנה, ואף מעבר לכך", אומר פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי. "גם השנה היו לנו הישגים יפים ומכובדים בתחומי הרפואה, הסיעוד והפרא- רפואה, שביטויים היה עלייה משמעותית בנתוני הפעילות של בית החולים".

  

קצת מספרים

היקף הפעילות של המרכז הרפואי "הלל יפה" עולה בהתמדה משנה לשנה בהיבטים שונים. בחדרי הלידה: בשנת תש"ע נולדו למעלה מ- 4,000 תינוקות חדשים ב"הלל יפה", מתוכם 95 זוגות תאומים, ובשנת תשע"א כבר אפשר להצביע על גידול של 4% בנתון הזה –  למעלה מ- 4,200 לידות התרחשו בתשע"א ב"הלל יפה" – כולל גידול של כ-20% במספר התאומים שנולדו בשנה הזו, ובסה"כ נולדו בתשע"א 115 זוגות תאומים. מהבחינה הזו, יודעים לציין באגף המיילדות, כי אכן ניכר עומס בחודשים החולפים, שהוא כולו בבחינת ברכה גדולה.

 

 
מיון הילדים החדש. עלייה משמעותית בפעילות
עלייה של למעלה מ- 7% נרשמה גם במספר הפונים לחדרי המיון – כמעט 110,000 פניות – והמשמעות של זה היא כ- 10,000 איש נוספים שפנו לחדרי המיון בהשוואה לנתון שהוצג אשתקד. העלייה המשמעותית ביותר היא בפניות של תושבי האזור לחדר מיון ילדים המחודש. בשנת תש"ע נרשמו כ- 10,000 פניות לחדר מיון ילדים, ואילו בתשע"א עומד המספר עומד על כ- 14,000 פניות – עלייה של כמעט 30%. זה גם המקום להזכיר שמחלקת ילדים המחודשת נבנתה ואובזרה באופן שיותאם לילדים ולהוריהם בצורה מקסימאלית. המחלקה קיים כעת מרכז חינוכי ולימודי פעיל ביותר, שללא ספק מקל על השהות בה.

 

לצד עלייה זו נרשמה ירידה חיובית, של כ- 4%, בכמות הנפגעים שהגיעו עקב תאונות דרכים וטופלו במיון של "הלל יפה". ללא ספק נתון משמח. עם זאת, עדיין מטפל בית החולים בכמות נפגעי תאונות דרכים גדולה מאוד, ועל פי הממוצע השנתי, כמעט 20% מכלל נפגעי תאונות הדרכים במדינת ישראל מגיעים למיון של "הלל יפה" (1 מכל 5). הסיבה היא, ככל הנראה, מקומו הייחודי של בית החולים בין עורקי תחבורה מרכזיים והיותו מרכז טראומה אזורי. 

 

גם בשיעור האישפוזים במחלקות השונות בשנת תשע"א חלה עלייה של כ- 6% אחוזים: מעל ל- 41,000 איש. נתון זה עולה בהתמדה אף הוא משנה לשנה. בתחום הכירורגיה עומד מספר הניתוחים המבוצעים ב"הלל יפה" בשנת תשע"א על למעלה מ- 10,500 ניתוחים, נתון שצפוי לגדול לאור פתיחתם הרשמית של 3 חדרי ניתוח באגף הגינקולוגי.

 

מרפאות החוץ: בשנה החולפת נרשם גידול של כ- 5%, לעומת שנת תש"ע, בכמות האנשים שפקדו את מרפאות החוץ, ובסך הכול פקדו את מרפאות החוץ של "הלל יפה" בשנה הזו כ- 150,000 איש.

 

ומה עוד?
 
מחלקה פנימית נוספת. רופאי פנימית ד' בביקור חולים

במרכז הרפואי "הלל יפה" גאים בהישגי מחקר ואקדמיה, כמו גם בהישגים טכנולוגיים והטמעת שירותים חדשים שהחלו לפעול בשנה החולפת:

  • בתחום הבינוי: בניין האשפוז החדש שנפתח בפתח השנה הקודמת, ולאחריו פתיחתה של מחלקה פנימית נוספת – פנימית ד'. כמו כן, עברה היחידה להפריה חוץ גופית למשכן חדש, מרווח ומתקדם, נפתחו חדרי ניתוח נוספים באגף הגינקולוגי ומחלקות רבות שופצו והורחבו – דוגמת המחלקה לפנימית ג', שאך בשבוע החולף עברה למשכנה החדש. בהתאם שופצו ומשופצים חלקים נרחבים בבית החולים.
  • בתחום האקדמיה והמחקר: בימים אלו נשלמת הקמתה של מעבדת מחקר גינקולוגית, שכבר החלה בפעולתה בשנה החולפת. כמו כן, גאים במרכז הרפואי בשלושה בעלי תפקידים נוספים שזכו במהלך השנה בתואר פרופ' מן המניין: פרופ' מאיר אורן – מנהל המרכז הרפואי, פרופ' אבינועם אופיר – מנהל יחידת העיניים ופרופ' אבי שוטן – מנהל מכון הלב. בכך הפך את המרכז הרפואי לבית חולים שבו 10 רופאים הנושאים בתואר המכובד והחשוב פרופסור  מטעם הפקולטה לרפואה של הטכניון (ועוד היד נטויה).
  • ב"הלל יפה" גאים בפתיחתם של מרפאות ושירותים חדשים במהלך השנה כגון השירות לאורו-גינקולוגיה, טיפולי רפואה משלימה בתחומי הביו פידבק, האוסטיאופתיה, שימוש בשיטת דיקור מערבי במכון הפיזיותרפיה, שירות זימון תורים חדש במרפאות החוץ, מרפאת אוסטיאופורוזיס לאיתור חולים ועוד.
  • שימוש בטכנולוגיות חדשות בתחום קוצבי הלב, תחום הטיפול האורתופדי וכירורגיית כלי הדם: הוכחו יכולות רפואיות וטכנולוגיות פורצות דרך ש"הלל יפה" היה גם הראשון בהן בארץ. כמו כן הוכנס ציוד חדשני במכון לרפואה גרעינית ובמכון הלב.
  • בית החולים ערך גם כנסים רבים לקהילה באזור ביניהם כנס הריון ולידה.

פרופ' אורן מדגיש כי כל אלה הם חלק מכלל העשייה בבית החולים, שהיא ללא ספק ענפה.

"אנו עוסקים במרץ גם בתחומי בינוי נוספים", הוא אומר, "בהחדרת טכנולוגיות חדשות ובהחלתם של שירותים חדשים, ונמצאים כל הזמן במגמת התחדשות ועשייה לרווחת סגל העובדים, המטופלים ובני משפחותיהם ולרווחת הקהילה, ולמרות שברור שהשנה החולפת הייתה פורייה במיוחד, הרי שאנו לא שוקטים על שמרינו ויחד עם צוות העובדים המופלא שלנו וחברי להנהלה נמשיך לעשות את כל שאפשר למען מתן טיפול מיטבי לקהל באזור ובכלל".

 

נתונים ומספרים נוספים - שנת 2010

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד