הדר דף הבית בלי JCI

ראש שדולת הבריאות בכנסת, ח"כ ד"ר רחל אדטו, ביקרה במרכז הרפואי הלל יפה

בין מסקנותיה: "מתוקף עבודתו מול קהלים רחבים בפריפריה החברתית, יש להעניק ל'הלל יפה' תוספות תקציב כמו בבתי חולים בפריפריה"
4/10/2011


ח"כ אדטו עם פרופ' מאיר אורן
 

ביום ראשון החולף (2 אוקטובר 2011) ערכה חברת הכנסת ד"ר רחל אדטו ביקור במרכז הרפואי הלל יפה, במסגרתו נפגשה עם הנהלת בית החולים ושמעה מפי פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, על האתגרים בפניהם עומד בית החולים לצד ההצלחות והפיתוח המתרחש בשנים האחרונות. 

 

במהלך הביקור הוצגו לפני חברת הכנסת נתוני הפעילות של בית החולים בשגרה. אחד הנתונים שהוצגו בפניה היה מספרי נפגעי הטראומה הרבים המגיע מדי יום ל"הלל יפה", שאותו ציינה כגבוה במיוחד, גם בעיניה כסמנכ"ל לשעבר בבי"ח שערי צדק בירושלים. 

 

פרופ' אורן וח"כ ד"ר אדטו דנו בהתקדמות הליך רכישת מכשיר MRI עבור הלל יפה והעיכוב בהליך זה לאור הענקת רישיון משותף עם בית חולים לניאדו, לעומת רצון שני בתי החולים לרכוש כל אחד מכשיר באופן עצמאי. כחברת ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת, התחייבה ד"ר אדטו כי תעלה נושא זה בוועדה כבר בסבב האישורים הקרובים של מכשירי ה-MRI. בנוסף סיפרה להנהלת המרכז הרפואי כי הצעת חוק אשר יזמה, המבטלת את הצורך בקבלת אישורים למכשירים אלה על ידי משרד הבריאות, ונועד לאפשר לכל בית חולים אשר יחפוץ בכך לרכוש מכשיר, נדחתה על ידי סגן שר הבריאות.

 

בסיום ביקורה ציינה ח"כ ד"ר רחל אדטו: "במסגרת פעילותי לצמצום הפערים בין המרכז לפריפריה במערכת הבריאות, באתי לראות מקרוב את המרכז הרפואי הלל יפה, אשר אמנם אינו חלק מהפריפריה מבחינת גיאוגרפית, אך מתמודד עם קשיים דומים. בתוקף זה עליו לקבל תוספות תקציב מהמדינה כפי שקיבלו בתי החולים בפריפריה בהסכם האחרון הנחתם בין המדינה להסתדרות הרפואית."

 

ח"כ ד"ר אדטו התחייבה לעמוד בקשר מול פרופ' אורן ולסייע במאמציו לפיתוח בית החולים ומשאביו מול משרד הבריאות והמדינה.

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד