הדר דף הבית בלי JCI

"רואים שקוף"

כ-150 אנשי סגל ומומחים השתתפו ביום עיון שאורגן על ידי המכון לדימות של "הלל יפה" ועסק בבדיקות הדימות הנדרשות בקרב ילדים. המסר העיקרי: חשוב להימנע מבדיקות מיותרות
23/11/2011

"בדיקות דימות בילדים הן פעולה הנדרשת מעת לעת לשם אבחון וטיפול יעיל במגוון תחומים של תחלואת ילדים. עם זאת, יש צורך במניעת החשיפה לקרינה או הפחתתה ככל שרק ניתן, בין אם על ידי שימוש מושכל באמצעי הדימות ובין אם בעזרת הפיתוחים והחידושים הטכנולוגיים המבטיחים הפחתת קרינה ושיפור איכות הדימות". כך פתח פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, את יום העיון שקיים צוות מכון הדימות של המרכז הרפואי הלל יפה לצוותים מקצועיים בתחומי הרדיולוגיה, הילדים והתינוקות. במרכז יום העיון, שעל ארגונו היו אמונות ד"ר אליסיה נכטיגל מנהלת המכון, ד"ר נטילה קוחנובסקי רופאה בכירה במכון, עמד הדיון בהשלכות שיכולות להיות לעריכת בדיקות אלו בילדים ובפעוטות, ומה נדרש על מנת לבצען, מבחינת הכנה, זמן ואחרים. 

 

במהלך יום העיון ניתנו הרצאות על ידי מומחי המרכז הרפואי הלל יפה ומומחים מבתי חולים אחרים ביניהם: ד"ר מיכל סודק בן נון, מנהלת יחידת רדיולוגיה ילדים בבית החולים תל השומר, שהרצתה על הזמנת בדיקות דימות לילדים - מה ומתי; ד"ר אביבה בן שלוש, אחראית לדימות ילדים במכבי שירותי בריאות ורופאה בכירה ביחידה לרדיולוגית ילדים בבית החולים תל השומר, שהרצתה על דימות חזה; ד"ר ענת אליביצקי רופאה בכירה ואחראית דימות ילדים במכון הדימות בבית חולים רמב"ם, שדיברה על חידושים בדימות מצבי חירום בילדים; ד"ר אליסיה נכטיגל, שנתנה הרצאה בנושא דימות של גידולי עצם בילדים; וד"ר נטליה קוחנובסקי, רופאה בכירה במכון הדימות של "הלל יפה", שדיברה על דימות הפגים והתינוקות. 

 

כאמור, המסר העיקרי והחשוב ביום זה היה הימנעות מביצוע בדיקות מיותרות בילדים, תינוקות ופגים, במיוחד אלו הכרוכות בקרינה, כגון צילומי רנטגן ובדיקות סי. טי.  

 

בסיומו של היום, שהוכתר כמוצלח ביותר על ידי כל המשתתפים, נערך דיון והוצגו מקרים מעניינים ממחלקות שונות של המרכז הרפואי הלל יפה. חלק מהמומחים שהשתתפו ביום העיון אף ביקשו לקיים כנסים דומים בכל מספר חודשים וציינו בפני מארגניו את החשיבות בדיונים במקרים נוספים כפי שהציגו ב"הלל יפה" בעתיד.  

 

 


ד"ר נטליה קוחונובסקי פותחת את יום העיון

 

 


המרצות שהשתתפו בכנס לצד ד"ר נכטיגל וד"ר קוחונובסקי

 

 

מכון הדימות

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד