הדר דף הבית בלי JCI

"עוצמה בלבן"

הצוות הסיעודי של "הלל יפה" חגג את "יום האחות" ברוב לבן ושמחה ונהנה מיום של גיבוש ומנוחה. "טרם נולד מכשיר לחץ הדם שיוכל לספק מענה רגשי הולם למטופל"
21/06/2010

ביום חמישי, 17 ביוני 2010, נחגג ברוב לבן ושמחה יום שיועד כולו לצוות הסיעודי של המרכז הרפואי הלל יפה. היה שמח.

 

ביום חמישי האחרון זכה הצוות הסיעודי במרכז הרפואי הלל יפה להפוגה של מספר שעות חביבות במיוחד, במהלכן נחגג "יום האחות" – יום שעיקרו אתנחתא מאחדת ומגבשת עבור צוות האחים והאחיות שעובד בבית החולים במשך כל השנה, 24 שעות ביממה, ללא לאות.

 

למרות שההשתתפות לא התאפשרה עבור כל הצוותים, שהרי חלקם הגדול מחויב להמשיך את המוטל עליו ללא קשר לחגיגות מיוחדות אלו, הרי שעדיין קשה היה להתעלם מהנוכחות הרבה וה"לבנה" במתחם ההתרחשות.

 

היום עצמו נפתח על ידי ד"ר מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, שהדגיש את המשמעות שיש לתפקיד האחות, בעיקר בהקשר של חמלה ורגישות, כמי שעומדת ב"קו הראשון" מול המטופל ובני משפחתו, זאת בעת שהטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מרחיקה את המטפלים מן מהחולים. ד"ר אורן אף ברך על השיתוף הקיים בין בית החולים לבין הסתדרות האחים והאחיות בישראל, שהיו"ר שלה, הגב' אילנה כהן, הייתה בין הנוכחים והמברכים במפגש. גם הגב' אסתר כהן, מנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי, דיברה על יכולתו של הצוות הסיעודי להביא לשינוי בהתנהגות המטופל ובני משפחתו וכן על החשיבות של הקשר שהצוות מספק בין הרופא המטפל לבין המטופל.

 

הגב' אילנה כהן, שנכחה, כאמור, באירוע, ציינה לשבח את היוזמה ל"יום האחות" ואת חשיבותו של הצוות הסיעודי בעשייה ה"בית חולימית" היומיומית, וכרגיל, שעשעה את הקהל הנוכח באומרה, שאומנם ישנה חשיבות רבה מאוד להתקדמות טכנולוגית ומכשור חדשני, אך "טרם נולד מכשיר לחץ הדם שיוכל לספק מענה רגשי הולם כלשהו למטופל".

 

ברכה מיוחדת נוספת הייתה של הגב' פנינה ביטון, יו"ר ועד הסיעוד של המרכז הרפואי הלל יפה, שדיברה על תעצומות הנפש שהצוות הסיעודי זקוק לו בעבודתו על מנת להעצים ולהאדיר את מקצוע הסיעוד.

 

בהמשך היום, התקיימה גם הרצאה חוויתית של ד"ר עינת גלזר על משפחה, קריירה וזוגיות, וחתם את היום מופע סטנדאפ של מי שמגדירה עצמה הסטנדאפיסטית הבדואית הראשונה, שהצליחה להצחיק את הקהל עד "כאב בטן ממשי", כפי שהגדירו זאת מספר משתתפים.

 

הפקת היום כולו נעשתה על ידי חברי ועד הסיעוד, שזכו למחמאות רבות על תוכנית היום וביצועו המוצלח.

 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד