הדר דף הבית בלי JCI

הלל יפה: תרומת ביצית ראשונה בישראל

התרומה נעשתה ביחידה להפריה חוץ גופית של מחלקת נשים ויולדות. התורמת, שפרטיה חסויים לחלוטין, פנתה למנהל היחידה בבקשה לבצע תרומה ונמצא שהיא עונה על כל הקריטריונים הנדרשים
13/06/2012

תרומת ביצית ראשונה ביחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה בוצעה  ב- 13.6.2012. ד"ר אדריאן אלנבוגן, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל, מציין כי התורמת פנתה אליו לאחר שהשתתף בפורום באינטרנט בנושא חוק הביציות שבו ענה על שאלות בנידון.

 

כאשר יצר עימה קשר, לווידוא רצונה לבצע התרומה, ציינה האישה כי היא רואה חשיבות רבה בסיוע לנשים הרוצות להביא ילדים לעולם. מסיבה זו גם הסכימה האישה להשתתף בתהליך התרומה, למרות מורכבותו הרבה.  

 

במהלך החודשים החולפים עברה האישה את כל התהליך, על בדיקותיו המרובות, וכאמור, אתמול בוצעה התרומה. 

 

בשל המחויבות לשמור על כל התהליך באנונימיות גמורה, אין ולא מתאפשר כל קשר בין התורמת לנתרמת/נתרמות (גם אם ירצו בכך), וכן לא ניתן למסור פרטים נוספים על התורמת. עם זאת, מדגיש ד"ר אלנבוגן, כי האישה עומדת בכל הקריטריונים הנדרשים לשם ביצוע התרומה כמצוין בחוק וכמתבקש ממשרד הבריאות.  

 

 ד"ר אלנבוגן במהלך תהליך שאיבת ביציות. ברקע המעבדה

 

ביחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה הביעו שמחה רבה על התורמת הראשונה, ובהחלט מקווים שבעקבותיה יבואו עוד הרבה אחרות, מכיוון ש"הרשימה של הנשים המבקשות תרומה כיום ארוכה מהרשימה של התורמות הקיימות", כך על פי ד"ר אלנבוגן. "ברור כי מדובר בתהליך מורכב למדי, אך התוצאה האפשרית – סיוע להבאת ילדים לעולם לנשים המבקשות זאת – לא תסולא בפז". יש לציין כי ביציות התורמת שימשו ל-2 נתרמות, שאף הן עמדו בכל הקריטריונים ועברו את תהליך ההכנה כמתבקש.   

 

צוות היחידה שהיה מעורב בכל התהליך. במרכז (יושב) ד"ר אלנבוגן

 

קראו עוד:

תרומת ביציות בישראל 

חוק תרומת ביציות בישראל - התש"ע 2010 

חוק מינהל הרפואה בישראל - תרומת ביציות

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד