הדר דף הבית בלי JCI

לאהוב בחג האהבה

29/07/2012

חיי מין מספקים ומלאים עניין הם משימה שאינה בהכרח קלה להשגה, במיוחד לאורך שנים. לקראת ט"ו באב, חג האהבה הישראלי, אולי כדאי שמלבד הצטיידות בזר פרחים ושוקולד, תאמצו מספר טיפים לחידוש והחייאה של חיי המין. מירי קרייזמן, מטפלת זוגית ומינית, וד"ר רונן רוב, אורולוג מומחה ומנהל המרפאה לבריאות מינית במרכז הרפואי הלל יפה, ממליצים:

 

1. צאו מהשגרה - היו נכונים לבצע שינויים והתאמות בחיי המין שלכם. שתפו זה את זה ברצונות ובפנטזיות שלכם. פתיחות מינית ורצון הדדי מתואם לשפר את חיי המין הם הדבר הראשון והבסיסי בבואכם לבצע שדרוג או החייאה של חיי המין שלכם.

 

2. מצאו זמן לפעילות לא מינית (חיבוק, נשיקה, מעשי חיזור). רומנטיקה חשובה בכל גיל ובכל צורה. הקדישו זמן זה לזה. פנו זמן שיוקדש כולו למחוות רומנטיות ופעילויות משותפות כי אלו יכולות לחולל שינוי ברמה הרגשית והמינית שתוצאותיו יפתיעו אתכם.

 

3. "הכריחו עצמכם" לעשות הפוגה בעיסוק בבעיות ובלחצי היום-יום. כאשר מרפים מהלחץ, קל יותר להתפנות למחשבות אחרות, כולל המיניות. אל תתנו לתירוצים כמו "לחץ בעבודה" ועיסוק במטלות הבית להשתלט לכם על חיי המין. צריך להשאיר זמן לאהבה ולפנות את הראש מכל העיסוקים, גם אם זה נראה מלאכותי.

 

4. אל תניחו "אוטומטית" שבן/בת הזוג מכירים את הרצונות והפנטזיות שלכם או את העדפותיכם המיניות רק בגלל שאתם "כבר שנים יחד". ראש השנה הוא זמן טוב לחשבון נפש ולבדק בית – שתפו את בן/בת הזוג שלכם ברצונותיכם המיניים. אל תהססו לגוון, להציע הצעות מסעירות וכו'.

 

5. נסו להגיע להסכמה לגבי מינון מוסכם של יחסי מין, לפעמים תוך פשרה הדדית. אחרי שהגעתם להסכמה – נסו לעמוד בה, ולא לספק תירוצים הדדיים.

 

6. השאירו מקום לרומנטיקה בחיים והיו יצירתיים. אתגרו אחד את השני ביצירתיות שקשורה לפעילות המינית. שנה חדשה היא זמן טוב לנסות דברים חדשים. הימנעו מקבלת הבעיות כעובדה מוגמרת וכחלק מההוויה הזוגית.

 

7. בצעו בדק בית בריאותי. הפרעה בתפקוד המיני יכולה לנבוע לא רק מגורמים נפשיים, אלא מבעיות גופניות אמיתיות, שיכולות להביא לדרדור מצבכם הנפשי. על הגברים לבצע בדיקות דם ושתן ולבדוק את הכולסטרול והטריגליצרידים בדם, מכיוון שכמות בעייתית יכולה לגרום להסתיידות העורקים ובעיות זקפה. גם ערכים לקויים של תפקוד בלוטת התריס והטסטוסטרון יכולים לגרום לתפקוד מיני לקוי.

 

8. התעמלו באופן קבוע. פעילות גופנית משפרת את התפקוד המיני מכיוון שהיא מסייעת לתחזוקה תקינה של כל המערכות בגוף. בהתאם, פעילות גופנית משחררת אנדורפינים - חומרים היוצרים תחושה פיזית ונפשית טובה יותר, שיכולים לתרום לרצון בחיי מין תקינים.

 

9. הקפידו על דיאטה ותזונה נכונה. ירידה מבוקרת במשקל ותחזוקה תזונתית הולמת של גופנו מביאות להקטנה של בעיות בריאותיות כגון בעיות לב ואספקת דם, בעיות סוכר ודומיהן, שעלולות לפגוע בחיי המין. ללא ספק, כאשר אנחנו נראים טובים יותר ומרגישים טוב יותר הדבר יכול להשפיע על החשק המיני.

 

10. השלימו עם העובדה שגברים ונשים חושבים שונה זה מזה – גם בנושא המיניות. אם סרט רומנטי הוא מה שיגרום לעלייה בחשק המיני של זוגתך - דע לנצל זאת לטובת שיפור חיי המין של שניכם.

 

זכרו - זוגיות לא יכולה להתקיים בלי מיניות. אם המין חסר הדבר יפגע בסופו של דבר בזוגיות – מיניות וזוגיות הן תמונת מראה זו של זו.

 

 


להשאיר מקום לרומנטיקה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד