הדר דף הבית בלי JCI

הלל יפה על המפה הסינית

משלחת נוספת מטעם המרכז הרפואי הלל יפה חזרה מביקור רשמי בסין. שגריר ישראל בסין, מר מתן וילנאי, שעימו נפגשו ראשי המשלחת, בירך על היוזמה והבטיח להצטרף למפגש הבא
3/09/2012

מהערבות של הגבול עם מונגוליה ועד פאתי עיר הבירה בייג'ינג – המרכז הרפואי הלל יפה ממשיך ביצירת קשרים מדעיים ורפואיים במלוא המרץ. במהלך אוגוסט 2012 יצאה משלחת שנייה במספר מטעם המרכז הרפואי הלל יפה לביקור רשמי בבתי חולים עמיתים בסין – האחד הממוקם בעיר  Shi-he-zi שבמחוזXinjiang  (סינג'יאן), הנמצא באזור הצפון מערבי של סין ומגיע עד לגבול מונגוליה, רוסיה, קירגיסטן וקזחסטן; והשני בעיר טאי-יואן שבמחוז Shan-Xi (שאנשי), הנמצאת דרום מערבית לעיר הבירה בייג'ינג.

 

 החתימה על ברית בתי חולים תאומים בשה חה דזה

 

"מדובר בבתי חולים שמנהליהם וצוותיהם הבכירים ביקרו אותנו בינואר השנה", מסביר פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי שעמד בראש המשלחת. "לאחר ביקורם פה הם הזמינו אותנו להתארח אצלם על מנת לחתום על ברית בתי חולים עמיתים, וכן על מנת לבדוק שיתופי פעולה בנושאי מחקר, סיעוד ורפואה. מבחינתנו מדובר בהזדמנות פז – גם מבחינה קלינית וגם מבחינת שיתוף הידע. בנוסף, כמובן שברור לנו שקיים כאן גם עניין מדיני-ישראלי – ליצור קשרים עם מעצמה כמו סין". 

  

מלבד פרופ' מאיר אורן, נמנו עם חברי המשלחת גם פרופ' אהוד שטרנברג, מנהל המחלקה לכירורגיה א', פרופ' אבי שוטן, מנהל מכון הלב, ד"ר מירב בן נתן, מנהלת בית הספר לסיעוד, מר רפי קורן, סגן המנהל האדמיניסטרטיבי, וד"ר מוריס טופז, מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית בבית החולים, אשר יצר את הקשר הראשוני עם בתי החולים האלו כבר בביקורים הקודמים.    

 

סגנית ראש העירי טאי ואן עם פרופ' אורן, ד"ר טופז ונספח התרבות
של שגרירות ישראל בסין, מר צביקה זיו

 

במהלך המפגשים ביקרו חברי המשלחת בבתי החולים, השתתפו בישיבות שמטרתן תיאום שיתוף הפעולה, וכן השתתפו בטקסים רבי רושם של חתימה על הסכמים של בתי חולים תאומים – כל זאת בנוכחות כלי תקשורת רבים, בכירים בממשל הסיני ובכירים בשגרירות ישראל בסין: מ"מ השגריר, הגב' דנה בנבנישתי, ונספח התרבות, מר צביקה זיו. בנוסף, זכו חברי המשלחת לאירוח "כיד הקיסר", שכלל ארוחות מסורתיות וביקור באתרים השונים במחוזות שבהם שהו, אשר לרוב זרים לא מגיעים אליהם, דוגמת הגבול עם מונגוליה, אזור העיר טורפאן, המקום השני הנמוך ביותר בעולם, ועוד.

 

חברי המשלחת הישראלית בחברת מנהל בית החולים הגדול
של שה חה דזה בחדרי הניתוח הסיניים.
צילום: רפי קורן

 

את הביקור בן השבועיים חתמה פגישת עדכון של פרופ' מאיר אורן וד"ר מוריס טופז עם שגריר סין הנכנס, מר מתן וילנאי, שהודה על יצירת שיתופי הפעולה הרפואיים-מדעיים רבי הענפים שנוצרו באמצעות המרכז הרפואי הלל יפה בסין. מר וילנאי הוסיף ואמר שישמח להצטרף למפגש הבא בעיר  De-yang(דה-יאנג) שבמחוז Sichuan (סצ'ואן), האמור להתקיים באוקטובר  2012.  

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד