הדר דף הבית בלי JCI

שיא חדש בפגייה

בפגיית המרכז הרפואי הלל יפה נשבר שיא חדש – תינוקת שנולדה במשקל 454 גרם שוחררה השבוע לביתה במשקל 2.2 קילו. מנהל מחלקת יילודים ופגים: "היא הייתה פייטרית רצינית מההתחלה"
21/10/2012

למרות משקלה הנמוך, כשנולדה במשקל של 454 גרם בלבד, היו הוריה של סארה, ג'מאל וסמירה ותד מהיישוב ג'ת, בטוחים שהיא תשרוד את כל הקשיים. את הציפיות הגדולות האלו, שמחו בסוף השבוע אנשי צוות הפגייה להגשים במלואן, כאשר סארה הקטנה שוחררה לביתה במשקל משביע הרצון של 2.2 קילוגרם, בלתי מודעת לגודל ההישג שלה כבר עם היוולדה – היותה התינוקת במשקל הקטן ביותר שנולדה אי פעם במרכז הרפואי הלל יפה ושרדה.

 

"השיא הקודם היה של תינוקת, נ' מאור עקיבא, שנולדה ב-2002 במשקל של 467 גרם", מספר ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת יילודים ופגים, שליווה, יחד עם כל הצוות, את סארה והוריה בארבעת החודשים האחרונים, ומוסיף: "סארה הייתה פייטרית רצינית מההתחלה וכל שבוע שעבר, עם כל גרם נוסף שעלתה במשקל, היינו מרוצים - הן ממצבה הרפואי והן מהתקדמותה בפרמטרים רצויים אחרים".

 

במהלך הדרך היו מהמורות לא קטנות – צורך בחיבור להנשמה, צורך בייעוצים של מומחים רבים בבית החולים: נוירולוגים, כירורגים, פיזיותרפיסטים ועוד. אבל סארה יכלה לכולם.

 

"אחד הדברים הנחמדים שקרו במהלך האשפוז של סארה," מספר ד"ר פלדמן, "היה ביקור של השיאנית הקודמת שלנו במחלקה, לפני כחודשיים - אותה פגה שנולדה במשקל 467 גרם וכיום היא ילדה בריאה ומקסימה בת 10, מלאת מרץ. היא הגיעה לבקר בפגייה יחד עם אמה, כפי שרבים מ'בוגרי' הפגייה עושים במהלך השנים. סארה שקלה אז רק 900 גרם, אבל סיפרנו לנ' ולאמה שעכשיו יש טוענת לכתר ושכולנו מחזיקים לה אצבעות. שתיהן מאוד התרגשו".

 

ביום חמישי האחרון, כאמור, זכו הוריה הגאים של סארה להשתחרר יחד איתה מהמחלקה. הזוג ותד הרעיף מחמאות על הצוות, שמצידו הרעיף מחמאות בחזרה: "ללא ספק, האופטימיות של הוריה של סארה הייתה חשובה בהתקדמותה היומיומית", מציין ד"ר פלדמן, "התקדמות שבטוחני שתמשיך ותשגשג מעתה ואילך".

 

 


משפחת ותד עם סארה הקטנה וצוות הפגייה המטפל

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד