הדר דף הבית בלי JCI

רופאי הקהילה ביום עיון במרכז הרפואי הלל יפה

19/05/2013
רופאי הקהילה ביום עיון במרכז הרפואי הלל יפה

מחלת הסוכרת גורמת לפגיעה במערכות שונות בגוף האדם. בכל האמור לנושא הראייה, המחלה עלולה להביא לפגיעה בכלי הדם הקטנים ולכן גם לפגיעה ברשתית העין. טיפול בשלב מוקדם במחלת העיניים בקרב חולים סוכרתיים יכול להאט את קצב ההידרדרות ולעיתים אף לעצור את הנזק. נושאים אלו נידונו ביום עיון ייעודי פרי יוזמה של יחידת העיניים והיחידה לאנדוקרינולוגיה וסוכרת של המרכז הרפואי הלל יפה בשבוע החולף.
 
ד"ר ביאטריס טיאוסנו, מנהלת יחידת העיניים, מציינת כי המניע לקיומו של יום זה היה מתן מידע עדכני על הטיפולים הניתנים בבית החולים בתחום רפואת העיניים עבור מטופלים הסובלים מסוכרת.

לעניין זה ההרצאות שניתנו היו בתחום הסוכרת ומחלות הרשתית. הרצאה שניתנה על ידי ד"ר דן בורלא, מומחה ומנתח רשתית ביחידת העיניים של המרכז הרפואי הלל יפה, וכן הרצאה בנושא אפידמיולוגיה של סוכרת וסיבוכיה בדגש על תחום העיניים, שהועברה על-ידי ד"ר ענת יפה, מנהלת היחידה לאנדוקרינולוגיה בבית החולים. בהרצאתה ציינה ד"ר יפה כי שיעור האבחון של רטינופטיה סוכרתית (מחלת עיניים הפוגעת בסוכרתיים) באזורינו נמוך מזה המאובחן במדינות רבות בעולם, לצד שיעור עיוורון סוכרתי גבוה ביותר. נתונים אלו מעלים השערה כי קיים מצב של תת אבחון וטיפול.

ביום עצמו השתתפו רופאי קהילה, צוותים מתוך בית החולים  ואחרים אשר הביעו הערכה רבה ליוזמה ולביצוע של יום העיון. בנוסף, הביעו רופאי העיניים בקהילה שביעות רצון מיכולות הטיפול המקיפות ביחידת העיניים שבמרכז הרפואי – החל מטיפולים תרופתיים וכלה בניתוחים מתקדמים ועדכניים. בסיום יום העיון נערך דיון בו השתתפו כל הנוכחים, שהביעו נכונות לקיומם של ימי עיון דומים בעתיד.


 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד