הדר דף הבית בלי JCI

"הלל יפה" מציג: עדכונים במיילדות

אגף האמהות של המרכז הרפואי הלל יפה ערך בשבוע החולף כנס מקצועי בנושא עדכונים במיילדות עבור מיילדות מכל בתי החולים בארץ, אחיות בריאות הציבור וסגל בית החולים
1/07/2013

במסגרת הפעילות הענפה של אגף האמהות במרכז הרפואי הלל יפה, נערך בשבוע החולף כנס לקהל המקצועי בנושא עדכונים במיילדות. בכנס השתתפו למעלה מ-100 מיילדות ואחיות הקהילה. את הכנס פתח פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, בברכות, באומרו כי "אנו רואים חשיבות לקיומו וחיזוקו של הקשר בין צוותי הרפואה והסיעוד בקהילה לאלו של בית החולים ובין בתי החולים לבין עצמם". לברכות אלו הצטרפה גם גב' דינה פיינבלט, סגנית מנהלת שירותי הסיעוד.

 

במסגרת הכנס, שאורגן על ידי אורלי בסיס, אחות אחראית חדר לידה ב״הלל יפה״, הוקרן סרט תדמית מרגש, אשר גרם לחלק מהנוכחים, ובעיקר הנוכחות, לדמוע. בהמשך ניתנו הרצאות בנושאים שונים כגון: השפעת מגנזיום על מוח העובר על ידי פרופ' מוטי חלק, מנהל מחלקת נשים ויולדות, שימוש באולטרה-סאונד לצורך קבלת החלטות בעוברים עם IUGR, על ידי פרופ' משנה אלון שרים, מנהל יחידת האולטרה-סאונד בבית החולים, התמודדות היולדת והצוות עם תופעת הוגיניזמוס, על ידי גב' אירה לינצקי, מיילדת בחדר לידה, הרצאה על אודות נזקים סב-לידתיים ברצפת האגן, על ידי ד"ר בני פיינר, מנהל השירות לאורוגינקולוגיה, וכן הרצאה בנושא של זיהומים וטראומה פרינטאלית, על ידי ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת יילודים ופגים.

 

ד"ר דוד חיים, מנהל חדר הלידה בבית החולים, סיים את הכנס בהרצאה על אודות רלוונטיות עקומת פרידמן, וסיכם בנימה אופטימית באומרו כי עתיד המיילדות בעידן המודרני יהיה מתירני יותר, באופן שיאפשר גישה ליברלית בלידה נרתיקית.

 

פרופ׳ חלק ציין, כי התקבלו תשבחות רבות ממבקרי הכנס, בצירוף בקשה להמשך עתידי של פעילויות כגון אלו, מה שללא ספק ייצא לפועל כבר בחודשים הקרובים.

 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד