הדר דף הבית בלי JCI

"הלל יפה": אבחון מהיר של זיהומים בדרכי השתן

המערכת החדשנית, המכונה "אלפרד", היא הרכש החדש של המעבדה המיקרוביולוגית. זוהי המערכת האוטומטית החדשנית בישראל לאבחון מהיר של זיהומים בדרכי השתן, הקיימת כרגע רק בהלל יפה
18/08/2013

 

בחודשים האחרונים הוכנסה למעבדה המיקרוביולוגית במרכז הרפואי הלל יפה מערכת חדשנית ואוטומטית המאפשרת מתן תשובה בתוך 4 שעות עבור בדיקות למציאת זיהום בשתן. המערכת, שנושאת את השם "אלפרד", היא מערכת מתוצרת איטליה, ואפשר  לראות כמותה במרכזים רפואיים רבים בעולם ובעיקר באירופה. בישראל, עד כה, המערכת קיימת רק במרכז הרפואי הלל יפה.

 

 

צוות המעבדה עם אלפרד

 

 

תוצאות מהירות במיוחד – למה זה חשוב?

זיהומים בדרכי השתן הם אחד הגורמים השכיחים לפנייה לטיפול רפואי. אבחון מהיר מאפשר לרופא המטפל לבחור את הגישה הטיפולית המתאימה, כלומר, הפניה לטיפול אנטיביוטי במידת הצורך.

 

בשיטה המסורתית הנהוגה כיום לאבחון זיהום בדרכי השתן נדרש זמן רב יחסית עד לקבלת התוצאה, בין 24 ל-48 שעות. ברוב המקרים ניתן למטופל טיפול אנטיביוטי בפרק זמן זה על מנת למנוע הידרדרות רפואית.

 

בשונה משיטה זו, המערכת החדשה, אלפרד, עוקבת אחרי צמיחת החיידקים בזמן אמת בשיטה ממוחשבת מבוססת לייזר. שינוי שיטת הבדיקה יוצר 3 השלכות ויתרונות:

  1. קיצור משמעותי של משך הזמן לאבחון.
  2. מניעת מתן טיפול אנטיביוטי שלא לצורך. עניין הידוע כגורם להתפתחות של חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה – סוגיה בריאותית כבדת משקל בימים אלו כשלעצמה.
  3. השלכות על משך שהות החולים בבית החולים ועל יעילות העבודה במעבדה.

 

"אנחנו מרוצים מהעובדה שאנחנו יכולים לתת שירות טוב יותר למחלקות", מסכמת ד"ר שרית פרימן, מנהלת המעבדה הבקטריולוגית, "הצלחה מלאה של המערכת היא פרי שיתוף פעולה מלא והדוק בין המעבדה לבית המרקחת והמחלקות. המטופלים הם, כמובן, הנהנים העיקריים מ'אלפרד', גם אם לא ישירות, וזה מה שחשוב".

 

«למעבדה המיקרוביולוגית

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד