הדר דף הבית בלי JCI

המרכז הרפואי הלל יפה מציג: "סיכום בריא"

1/09/2013

כאשר שנת תשע"ד מעבר לפינה, גם במרכז הרפואי הלל יפה מוצאים זמן לעשות סיכום קטן הסוקר את שנעשה בשנה חולפת, כאשר גם את השנה הזו, בדומה לקודמותיה אפיינו גידול משמעותי בפעילות, וכן פתיחות שירותים חדשים, שיתופי פעולה קהילתיים, הישגים רפואיים, הישגיים אקדמיים ועוד.

 

"על רקע הקשיים המשמעותיים שמציבה בפנינו המערכת הציבורית, נעים לגלות שאנו עדיין מצליחים לעמוד ביעדים שאנו מציבים לעצמנו בכל שנה, ואף מעבר לכך", מציין פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי. "אפשר לומר, שהגידול בפעילות שלנו, הן כמותית והן איכותית, ויכולתנו ליצור שינוי חיובי, הם תוצאה ישירה של מאמצים משולבים של הצוותים השונים שלנו בכל התחומים: הרפואי, הסיעודי הפרא-רפואי והמנהלי-משקי. ללא ספק, כוח האדם האיכותי שלנו, המסירות והנכונות של עובדינו, הם אלה המאפשרים צעדים גדולים קדימה בכל פעם מחדש".

 

 


הספרייה החדשה למדעי הרפואה

 

 

נתחיל במספרים

 

כפי שכבר הוזכר, היקף הפעילות של המרכז הרפואי הלל יפה עולה בהתמדה משנה לשנה בהיבטים שונים. בשנת תשע"ג נולדו למעלה מ-4,200 תינוקות חדשים ב"הלל יפה", מתוכם 99 זוגות תאומים  וארבע שלישיות. מהבחינה הזו, רגילים באגף המיילדות כי החודשים ספטמבר ואוקטובר הם עמוסים בלידות ומברכים את כל מי שתבוא בשעריהם במהלך השנה הבאה ובכלל.

 

עלייה של למעלה משלושה אחוזים במספר הפונים לחדרי המיון נרשמה בתשע"ג – כ-115 אלף איש פנו השנה למחלקה לרפואה דחופה. במיון נשים ויולדות נרשמה עלייה של כשלושה אחוזים, ובילדים – העלייה המשמעותית ביותר – כ-6.5 אחוזים, כמעט 13,800 פניות של ילדים בשנה. מספר המאושפזים עלה גם הוא בכ-2.5 אחוזים (כ-39 אלף בשנה), ולצידו, נרשמה גם ירידה, חיובית הפעם, של כ- 3.7% במספר נפגעי תאונות הדרכים שטופלו בחדרי המיון. 

 

בתחום הכירורגיה עומדת כמות הניתוחים המבוצעים ב"הלל יפה" בשנת תשע"ג על למעלה מ-11,500 ניתוחים, כמו כן, כמות הפונים למרפאות החוץ של בית החולים מציגה את הקפיצה המשמעותית ביותר – כ- 15% (כ-208 אלף פונים), נתון שעולה בהתמדה מדי שנה בשנה.

 

 


חדרי לידה משופצים

 

 

עם הפנים קדימה

 

שירותים חדשים, פעילות לקהילה, שיפוצים במבנים קיימים ומבנים חדשים. הישגים מקצועיים לצד הישגים אקדמיים – כך נראית השנה החולפת ב"הלל יפה", ועל כך גם גאוות הנהלתה ועובדיה.

 

רשימה חלקית ביותר של השינויים והחידושים:

 

הטמעת מרפאות ושירותים חדשים: יחידה אונקולוגית חדשה נפתחה, הנותנת פתרון לחולים במחלת הסרטן במסגרת אשפוז יום. נפתחה מרפאה לסיוע באבחון ומניעה של שבץ מוחי והופעלה מחדש מרפאת הכאב בבית החולים. הורחב שירות הדימות, עם פתיחתו של חדר צילום רנטגן דיגיטלי נוסף במבנה האשפוז החדש, ונרכש  מכשיר למעבדה המיקרוביולוגית, ראשון מסוג במדינת ישראל, לבדיקה מהירה של זיהומים בשתן. כמו כן, היחידה להפריה חוץ-גופית ממשיכה במרץ להוביל את נושא ביצוע תרומת ביציות חוקית ואנונימית בארץ. 

 

בתחום האקדמיה: רופאי בית החולים ממשיכים להתקדם בתואריהם ולקבל הערכה על פעילותם. תארי פרופ' משנה נתנו לד"ר איתמר אשכנזי מהמחלקה לכירורגית ב', ולד"ר אלון שרים, מנהל היחידה לאולטרה-סאונד מיילדותי. כמו כן, הוענק תואר פרופ' חבר קליני לד"ר שמחה מייזל, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב. בנוסף, פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, קיבל מינוי של יו"ר המועצה הלאומית לטראומה ורפואה דחופה  בישראל. בהיבט האקדמי, התחדש המרכז הרפואי גם בספרייה מתקדמת למדעי הרפואה, שנחנכה, במעמד דיקן בית הספר לרפואה, פרופ' אליעזר שלו.

 

בתחום האיכות והמצוינות: בית המרקחת של בית החולים זכה בפרס ארצי עבור הפעלת מערכת רובוטית לחלוקת תרופות. מערכת זו, היחידה בישראל, מונעת, בין השאר, טעויות במתן תרופות. יחידת הפגים חידשה בהצלחה את תקן האיכות ISO9001:2008 שלה.

 

בתחום הבינוי: שופצו חדרי הלידה והסתיים שיפוץ כללי ומשמעותי בחדרי הניתוח.

 

"אפשר להמשיך ולמנות הישגים ויכולות בהם בית החולים ממשיך לפלס דרכו כמוסד שרואה את ערך המומחיות כערך מוביל, בהיבט השירותי, האישי, הטיפולי, הטכנולוגי, המחקרי והאקדמי", מסכם פרופ' אורן. "כולי תקווה שהשנה הקרובה תביא עימה צמיחה, גדילה, ביטחון ובעיקר – הרבה בריאות".

 

 


מכשיר לבדיקה מהירה של זיהומים בשתן, ראשון מסוגו בארץ

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד