הדר דף הבית בלי JCI

הכנס ה-11 של העמותה הישראלית למחקר בסיעוד התקיים במרכז הרפואי הלל יפה

12/09/2013

במסגרת הפעילות של העמותה הישראלית למחקר בסיעוד נערך בשבוע החולף כנס לקהל המקצועי, אשר הציג כ-40 מחקרים עדכניים בתחום הטיפולי-סיעודי. בכנס השתתפו למעלה מ-250 אחים ואחיות ומנהלות סיעוד מכל בתי החולים ובקהילה, וכן ראשי חוגים לסיעוד מכל האוניברסיטאות בארץ.

 

את הכנס פתחה מנהלת בית הספר לסיעוד של המרכז הרפואי הלל יפה, המשמשת גם כיו"ר העמותה, ד"ר מירב בן נתן, שהביעה גאווה רבה על הפעילות המחקרית הענפה שהוצגה במהלך הכנס, המעידה על יכולות אקדמאיות הפותחות צוהר לעולם הסיעוד, אך לא רק. 

 

במסגרת הכנס ניתנו הרצאות בנושאים שונים, חלקן עוררו עניין מיוחד משום שהצביעו על מגמות משנות טיפול, מגמות יוצרות חשיבה שונה או התמודדות אחרת עם סוגיות בסיעוד. בין ההרצאות שהועברו במהלך היום היו מחקר שעסק בהטרדה מינית וביטויי מיניות כלפי צוות רפואי וסיעודי באשפוז על ידי מטופלים ומלווים,  מחקר באשר לעמדות אמהות לנערות בנוגע לחיסון הפפילומה, מחקר שבדק את נושא התשישות והחמלה בקרב רופאים ואחיות בתחום האונקולוגיה ועוד.

 

בסיום הכנס הביעו כל הנוכחים שביעות רצון רבה הן מהתכנים שהוצגו, מרמת האירוח ומהמיקום, שאפשר הגעה של קהל רב בנוחות מרבית. כמו כן, צוינה לשבח הרמה המדעית הגבוה שהוצגה על ידי צוותי הסיעוד השונים. ד"ר בן נתן סיכמה את הכנס באומרה: "הכנס ייצג נאמנה את העשייה האקדמית הענפה של אחים ואחיות ברחבי הארץ, שאפשרה לכולנו כנס שהיה משכיל ומלמד הן ברמה המחקרית, אך בוודאי שגם ברמת העשייה היומיומית".

 

 


מימין לשמאל: ד"ר מינה רותם - קופ"ח כללית, מר איליה קזן – בי"ח ביליניסון, ד"ר מירב בן נתן - מנהלת בית הספר לסיעוד של הלל יפה ויו"ר העמותה למחקר בסיעוד, ד"ר צביה בר- נוי – ראש החוג לסיעוד באוניברסיטת תל אביב

 

לחצו כאן לתמונות נוספות מהכנס

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד