הדר דף הבית בלי JCI

"מבחנה איכותית במיוחד"

עבודה מאומצת של צוות מערך המעבדות של המרכז הרפואי הלל יפה בארבע שנים האחרונות זכתה להערכה משמעותית בכנס השנתי של החברה הישראלית לאיכות ברפואה
1/12/2013

 

בכנס השנתי של החברה הישראלית לאיכות ברפואה זכה מערך המעבדות של המרכז הרפואי הלל יפה, בניהולה של ד"ר מענית שפירא, במקום הראשון על עבודת איכות שהוצגה כפוסטר, מתוך 400 עבודות שהוגשו. הפרס הוענק לצוות המעבדה בכללותו, שבמשך ארבע שנים פיתח והטמיע את מודל האיכות האירופאי  EFQM, מודל איכות לניהול מצוינות ארגונית.

 

"מטרת התהליך", מסבירה נועה דוגמא, מנהלת אבטחת איכות במעבדות, שריכזה את הנושא, "היא שיפור תהליכי עבודה, שיפור התקשורת בין העובדים, הצבת יעדים ומדדים לשיפור מתמיד, יצירת ממשק עבודה טוב יותר עם המחלקות אותן אנו משרתים ועוד".

 

התהליך כלל הרכבת צוות ייעודי המורכב ממנהלים ועובדים, ביצוע סקרי לקוחות ועובדים, ומבדקים פנימיים להערכת רמת האיכות והצבת יעדים לשיפור. בין התוצאות שהושגו לאחר פעולות ראשונות אלו היו, למשל, ספר בדיקות מעבדה ממוחשב שהופץ למחלקות לשימוש. שני פרויקטים נוספים היו צמצום כמות הדגימות הנפסלות במעבדה (פרויקט שבוצע יחד עם אנשי המחלקה לרפואה דחופה) ובחינת זמן הסבב של בדיקות המבוצעות במעבדה הכימית וההמטולוגית. המטרה, כאמור, הייתה הגברת האמון ושיתוף הפעולה בין המחלקות לטובת שיפור הטיפול בחולים.

 

"מערך המעבדות נותן שירות חוצה-ארגון בתנאי לחץ לא פשוטים", מסכמת את הזכייה ד"ר מענית שפירא. "כשבאו לבדוק אותנו לאחר שלוש שנים מיום שהתחלנו בפרויקט הטמעת מודל האיכות, הוכחנו שיפור משמעותי בכל מרכיבי הליבה של העשייה. מבחינתנו, הזכייה בכנס השנתי של החברה הישראלית לאיכות ברפואה הבהירה לנו שהעבודה המאומצת והמלוכדת שעשה הצוות, תוך גיבוי מלא מהנהלת בית החולים, לא רק מספקת, אלא אף עשויה להוות מודל לאחרים, ועל כך אנחנו מברכים".

 

 

 


צוות המעבדה עם הפוסטר הזוכה ותעודת ההוקרה

 

 


תעודת ההוקרה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד