הדר דף הבית בלי JCI

"התרומה הכי מהירה"

16/12/2013

נסים אנקווה, תושב חדרה ובעל אולם שמחות מוכר באזור, ריסק את רגלו במהלך נחיתה עם טרקטורון רחיפה. הוא הובא למרכז הרפואי הלל יפה והוכנס לניתוח אורתופדי לאיחוי השבר המורכב. בימים שלאחר מכן, ועם התאוששותו, התבשלה בו ההחלטה שהוא רוצה לעשות משהו ייחודי לצוות המחלקה האורתופדית שטיפל בו ולטובת מטופלים אחרים בבית החולים.

 

כשהיה כבר כמעט בדרכו לביתו, לפני כשבוע וחצי, הגיע אנקווה ללשכת מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, פרופ' מאיר אורן, וביקש להיפגש עימו בדחיפות האפשרית.

 

"אני רוצה לתרום 30 כיסאות גלגלים", אמר. "בעצם, הם כבר בדרך לכאן. עוד שעתיים מביאים אותם. זאת הדרך שלי להודות לכם על הטיפול המסור – מחדר המיון ועד המחלקה האורתופדית א', פשוט הצילו לי את הרגל. הרופאים, האחיות וכל הצוות – זה לא משהו שפוגשים כל יום".

 

במחלקה ובבית החולים הופתעו ושמחו על התרומה, שהתקבלה כדת וכדין, ופרופ' אורן הודה למר אנקווה על הנכונות והרצון הטוב, וציין שזו, ככל הנראה, התרומה המהירה בהיסטוריה של בית החולים, שתשרת נאמנה את המטופלים שנזקקים לה שנים רבות קדימה.

 

בנוסף, תרם אנקווה טלוויזיה חדשה למחלקה האורתופדית, שתשרת את המאושפזים במחלקה, שגם היא כבר הותקנה ופועלת. "זה בית החולים האזורי שלי", סיכם אנקווה, "אני חושב שזו זכות לתרום למקום שכזה. אני מתכוון לתרום עוד בעתיד וכבר פניתי גם לחברי, אנשי עסקים בחדרה ובאזור, שיתרמו גם הם".

 

 

 


נסים אנקווה בחברת צוות מחלקה אורתופדית א' וכיסאות הגלגלים שתרם 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד