הדר דף הבית בלי JCI

"איכות זה כאן"

29/12/2013

במסגרת הפעילות השוטפת של הוועדה לאיכות ומצוינות במרכז הרפואי הלל יפה, בראשותו של ד"ר אמנון בן משה, נערך בשבוע החולף יום עיון מקצועי בנושא איכות לסגל בית החולים. ביום העיון, אשר אורגן על ידי גב' ענת ברעם, מנהלת ענף איכות ומצוינות, הוצגו פעולות השיפור וההטמעה של תקני איכות בפעילות השוטפת של בית החולים.

 

את הכנס פתח מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, פרופ' מאיר אורן, באומרו כי האיכות לא נמדדת רק ביכולות מקצועיות של צוותי רפואה, סיעוד וכוח עזר. האיכות טמונה ביכולות הרגשיות לצד אלה המקצועיות של כל עובדי בית החולים, כאשר כולנו שואפים למצוינות ושיפור מתמיד, מתוך מטרה אחת, להעניק לחולה את הטיפול המיטבי".

 

במהלך הכנס הוצגה פעילות הטמעת תקני האיכותEFQM  ביחידה להפריה חוץ-גופית, על ידי מנהל היחידה, פרופ' משנה אדריאן אלנבוגן. כמו כן, הוצג פרויקט שיפור התפריט לחולה, על ידי גב' סוזי זאבי, אחות אחראית מחלקה אורולוגית. בהמשך נערכה סקירה של פעילות ההנגשה התרבותית והלשונית של המרכז הרפואי, על ידי הגב' גליה בן ארי, מנהלת השירות הסוציאלי בבית החולים, אשר במסגרתה הוקם מאגר שמי של עובדים דוברי שפות לצורך תרגום למטופלים.

 

במסגרת הכנס ניתנו הרצאות בנושאים שונים, כגון הרצאתו המרתקת של ד"ר בשארה בשאראת, מנהל בית החולים נצרת, על אודות היישום הקליני של הגישה הביו-פסיכו-סוציו-תרבותית, או במילים אחרות, חשיבות השימוש באינטליגנציה תרבותית לטובת הטיפול בחולים.

 

ד"ר גדי רביד, סגן דיקאן בית הספר למנהל עסקים במכללה האקדמית נתניה, סיים את הכנס בהרצאה על אודות המשאב האנושי - מוביל או מובל לאיכות ומצוינות, וסיכם בנימה אופטימית באומרו כי הוא מאמין שבמרכז הרפואי הלל יפה, בו הסלוגן המוביל הוא "מומחים באנשים", המשאב האנושי הוא, ללא ספק, מוביל ולא מובל, לאיכות ומצוינות.

 

 

 


מימין לשמאל: ד"ר בשארה בשאראת מנהל ביה"ח נצרת, פרופ' מאיר אורן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, גב' ענת ברעם מנהלת ענף איכות ומצוינות וד"ר אמנון בן משה המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים. צילום: ציון יחזקאל

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד