הדר דף הבית בלי JCI

להיראות טוב, להרגיש טוב יותר

11/08/2014

פרויקט חדש להענקת טיפולי יופי לחולות סרטן הושק על ידי השירות הסוציאלי במחלקה לאשפוז יום אונקולוגי שבמרכז הרפואי הלל יפה, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן.

 

הפרויקט, אשר קיים בבתי חולים נוספים בישראל, החל לקרום עור וגידים בזכות יוזמה של עובדת בית החולים הגב' אירנה אברמוב, אשר פעלה באופן נמרץ למימושו, לאחר שחלתה בעבר במחלת הסרטן. פנייה של הגב' אברמוב לפרופ' מאיר אורן, מנהל בית החולים, הולידה פגישה עם מנכ"לית האגודה למלחמה בסרטן, הגב' מירי זיו, וכפועל יוצא, החל הפרויקט לפעול בסיוע של השירות הסוציאלי ביחידה לאונקולוגיה.

 

אלינה פישנזון, עובדת סוציאלית במחלקה לאשפוז יום אונקולוגי וסגנית מנהלת מערך השירות הסוציאלי בבית החולים, מציינת כי מטרת הפרויקט, הצפוי להימשך בשנה הקרובה, היא לשפר את חוויית הטיפול של המטופלות האונקולוגיות בבית החולים ובהתאם לתרום לשיפור איכות חייהן.

 

"הנחת היסוד", מציינת פישנזון, "היא שכל מטופלת המקבלת טיפול כימותרפיה, יכולה להרגיש מעט טוב יותר לאחר הענקת טיפול אישי של יופי וטיפוח, אשר ניתן תוך כדי הטיפול הכימותרפי, בעוד המטופלת מחוברת לאינפוזיה".

 

על טיפולי היופי ב"הלל יפה" מופקדת המאפרת דיצה קציר, תושבת קיסריה, שחלתה פעמיים בעברה בסרטן שד וכיום היא מתנדבת מטעם האגודה למלחמה בסרטן. "בפעם השנייה שחליתי", היא מספרת, "החלטתי להיות שליחה של תקווה וללוות נשים המתמודדות עם מחלת הסרטן".

 

פרויקט נוסף, אשר החל במחלקה לאשפוז יום אונקולוגי, שבניהולה של ד"ר קטרינה שולמן, הוא תרפיה באומנות. טיפול זה נותן מענה לחולים וחולות אונקולוגיים הזקוקים לחיזוק ותמיכה רגשית במהלך הטיפולים הכימותרפיים. הטיפול ניתן על ידי תרפיסטית באומנות באופן פרטני, לחיזוק החוסן הנפשי ובחסות חב' התרופות רוש.

 

 

 


דינה קציר בטיפול יופי לחולת סרטן

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד