הדר דף הבית בלי JCI

הלל יפה מציגים: התינוקות הראשונים של תשע"ה

29/09/2014

שנה חדשה היא זמן טוב להתחלות חדשות. התינוקות, אותם חיים חדשים הבאים אל העולם, מסמלים בצורה הטובה ביותר את אותה התחלה ברוכה.

 

לדברי אורנה גרינברג, אחות אחראית מחלקת יולדות במרכז הרפואי הלל יפה, נצפה עומס לידות בחודש האחרון ולקראת החגים. ד"ר חיים דוד, מנהל חדרי הלידה של "הלל יפה", מציין כי העומס אופייני לתקופה זו של השנה. עם זאת, הוא מוסיף, השנה ניתן לראות גידול של כחמישה אחוזים בלידות ביחס לשנה הקודמת. כתוצאה מאותו עומס מבורך, באו אל העולם בארבעת הימים מערב החג ועד לצאת השבת 30 תינוקות חדשים, מהם עשרה בנים ו-20 בנות.

 

מיטל נעים, תושבת חדרה בת 33, שזו לה הלידה החמישית, היתה היולדת הראשונה של שנת תשע"ה בבית החולים. "כבר בערב הקודם לבוקר החג", מספרת מיטל, "הרגשתי צירים והחלטנו לא לקחת סיכון ולנסוע לבית החולים. אחרי בדיקה, החליט הצוות הרפואי לבצע זירוז והסוף של הסיפור ידוע וטוב, קיבלנו את המתנה המושלמת לשנה החדשה. את הילד שלנו".

 

במקרה של ויקי עובדיה, בת 38 מזיכרון יעקב, הסיפור היה מעט שונה מהלידה הקונבנציונלית. ויקי, אשר זו לה הלידה השביעית במספר, חשה בערב החג צירים, הכינה את בני ביתה כי קיים סיכוי שהיא תלד בחג, ודאגה שאימה תגיע לסייע. "בחמישי בבוקר", משתפת ויקי, "הצירים התקדמו בקצב מהיר וביקשתי מאחד הבנים שיקרא לאבא מבית הכנסת. הרגשתי שאני עומדת ללדת ואחותי הזמינה אמבולנס. הספקנו לנסוע רחוב אחד בזיכרון כשירדו לי המים. בשלב הבא הפרמדיק ראה את הראש של הילדה ושתיים-שלוש לחיצות מאוחר יותר, הילדה כבר היתה בחוץ. בבית החולים קיבל אותי הצוות הרפואי והאחיות במאור פנים ותודתי הגדולה שלוחה לד"ר דביר רדר, לברכה נאחוסי האחות ולכל אלו שסייעו לי בהתאוששות ובהתארגנות באופן מקצועי ורגיש לצרכים שלי כיולדת דתייה".

 

לנו נותר לאחל, שתהיה לכולנו שנה פורייה ובריאה.

 

 

 


ויקי עובדיה (מימין), מיטל נעים והתינוקות החדשים

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד