הדר דף הבית בלי JCI

חדש במרכז הרפואי הלל יפה: מכשיר MRI

המכון לדימות של המרכז הרפואי הלל יפה התחדש ביחידה חדשה ובמכשיר MRI מהמתקדמים בתחומו, בעלות של כ-14 מיליון שקלים, בסיוע משרד הבריאות, הקרן לידידות, רשויות ואנשי עסקים
29/12/2014

לאחר שנים רבות של המתנה לקבלת אישור משרד הבריאות להקמת מכון MRI ורכישת מכשיר ייעודי, נפתחה במרכז הרפואי הלל יפה יחידת MRI, ובה מכשיר MRI מתקדם מסוג INGENIA של חברת פיליפס, זאת במסגרת מכון הדימות הוותיק והמוערך של בית החולים, ולאחר קבלת האישור להפעלתו ממשרד הבריאות.

 

עלות הפרויקט הסתכמה בכ-14 מיליון שקלים וכללה גיוס של צוות רופאים וטכנאים והכשרתם, רכישת ציוד ייעודי ועבודת בינוי רחבת היקף. את היחידה מנהל ד"ר רוני שרטר, מומחה לנוירו-רדיולוגיה, שהצטרף לסגל הבכיר של מכון הדימות.

 

מיתרונותיו הבולטים של המכשיר: מפתח רחב (70 ס"מ) המסייע בהכלת הנבדקים ובהפחתת החרדה, שכיבה נוחה יותר ויתרון טכנולוגי המאפשר ביצוע בדיקות במינימום ניוד של הנבדק.

 

רכישת המכשיר התאפשרה הודות לסיוע נדיב של הקרן לידידות, שתרמה 1.6 מיליון שקל. מימון נוסף הגיע ממשרד הבריאות עצמו וכן מקרן המחקרים של המרכז הרפואי. בנוסף, אנשי עסקים, חברות וראשי רשויות הפועלים בסמיכות למרכז הרפואי, נרתמו אף הם לסייע מתוך הבנת הצורך המהותי בקיומו של מכון MRI קבוע באזור, ותרמו כ-800 אלף שקל במפגש שנערך בנושא.

 

נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין: "הקרן לידידות פועלת זה שנים לחזק את מערך הטיפול וההגנה על אזרחי ישראל. אנו פועלים להצטיידות בתי החולים במיטב המכשור, כדי לאפשר לכל אזרח בישראל טיפול מיטבי בחירום ובשגרה. התרומה למכשיר ה-MRI, השישי במספר שנתרם על ידי הקרן לידידות לבתי חולים בישראל, התאפשרה בזכות אלפי תרומות של נוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם, המבקשים בתרומתם לחזק את העם היהודי ומדינת ישראל.

 

על כך מוסיף פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה: "חיכינו זמן רב הן לקבלת הרישיון למכשיר ולהפעלתה של היחידה המקצועית לMRI-. אין לי ספק שטכנולוגיית ה-MRI חיונית ביותר במכלול האמצעים האבחוניים ובעיקר במצבי חולי מרכבים, ואני שמח שאנו יכולים כעת לספק שירות חשוב זה, שיאפשר קיצור תורים לתושבי האזור, כמו גם קבלת שירות חשוב זה קרוב לבית".

 

 


חדר ה-MRI החדש ב"הלל יפה"

 

 

MRI: סקירה טובה ובטוחה של רקמות

 

מכשיר MRI  הינו מכשיר דימות מבוסס מגנט רב עוצמה וגלי רדיו, המשמש לסריקה לא פולשנית והדמיית פנים הגוף, ללא שימוש בקרני רנטגן (קרינה מייננת). ד"ר אליסיה נכטיגל, מנהלת מכון הדימות, מציינת כי יתרון מכשיר ה-MRI, מלבד היעדר השימוש בקרינה מייננת, הוא ביכולת לבצע הפרדה טובה של רקמות רכות ללא נזק לרקמות הגוף. כמו כן, שיטת דימות זו מאפשרת סריקת הגוף במישורים שונים, ללא צורך בשינוי תנוחה של הנבדק.

 

שירותי היחידה פתוחים לציבור הרחב. לקביעת תור יש ליצור קשר בטלפון שמספרו 04-6188419. קבלת השירות מותנית במכתב הפניה של הרופא המטפל וטופס התחייבות של המבטח הרפואי.

 

 

 


צוות מכון ה-MRI בפעולה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד