הדר דף הבית בלי JCI

"מפגש מהבטן"

מזג האוויר הסוער לא מנע את קיומו של המפגש המסורתי לחולי מחלות כרוניות של המעי שמארגן מדי שנה צוות המכון לגסטרואנטרולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה
12/01/2015

מטופלי המכון לגסטרואנטרולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה התרגלו בשנים האחרונות לקיומו של מפגש שנתי המאגד בתוכו מידע באשר למחלות הכרוניות של המעי – קרוהן וקוליטיס כיבית, מחלות שאיתן הם נאלצים לחיות בתקופות של החמרה לפרקים, מלוות הפוגה והקלה, אך ללא רפואה שלמה.

 

"אוכלוסיית המטופלים הללו", מסבירה פרופ' משנה יעל קופלמן, מנהלת המכון לגסטרואנטרולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה, "הינה אוכלוסייה שהצוות שלנו מיטיב להכיר באופן אישי – מקצועית ופרסונאלית, זאת בשל אופי מחלתם, הדורשת התייחסות לאורך זמן. מתוך כך גם נבנתה המסורת של המפגש הקבוצתי השנתי, שמטרתו יצירת פורום תמיכה, וכלי  להעברת עדכונים באשר למחלה ולהקניית כלים נוספים להתמודדות עם מורכבותה".

 

כאמור, גם השנה התקיים המפגש המסורתי, שאורגן על ידי צוות המכון לגסטרואנטרולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה.

 

המפגש, שזכה לתגובות אוהדות של המטופלים, נפתח בברכתם של ד"ר מיקי דודקביץ, סגן מנהל המרכז הרפואי, ושל פרופ' משנה יעל קופלמן. אחריהם נשאה הגב' סילבי עומר, יו"ר העמותה לחולי קרוהן וקוליטיס, דברים לתמיכתה ולתרומה של העמותה ודרכים ליצירת קשר.

 

לאחר מכן, ניתנו שתי הרצאות – האחת על ידי ד"ר ברוך עובדיה, רופא בכיר ומרכז השירות למטופלי מחלות מעי דלקתיות כרוניות במכון. ד"ר עובדיה סקר באופן מקיף את הטיפולים התרופתיים הקיימים והעתידיים עבור החולים. הרצאה שנייה, שכותרתה "הבריאות שברגש: הקשר בין עיכול נפשי לעיכול גופני", ניתנה על ידי זן מאסטר ניסים אמון. בהרצאה זו תיאר מאסטר אמון את נקודת מבטה של חכמת המזרח על הקשר בין בריאות הגוף לחוליי הרגש, בראי הקונפליקטים בין הראש לרגש.

 

בסיכום המפגש הודו פרופ' משנה קופלמן וצוותה למשתתפים על הגעתם למפגש למרות תנאי מזג האוויר החורפי, והבטיחו כי המסורת תימשך במבנה דומה ובנושאי עניין נוספים הקשורים למחלות אלה, גם בעתיד.

 

 


פרופ' משנה יעל קופלמן בפתיחת יום העיון. צילום: ציון יחזקאל

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד