הדר דף הבית בלי JCI

מרכז למידה ומדעים חדש ומשופר לילדים מאושפזים

מחלקת הילדים במרכז הרפואי הלל יפה התחדשה לאחרונה במרכז טכנולוגי לימודי משופר, שכולל פעילויות העשרה לרווחת הילדים המאושפזים ביניהן תרפיה באומנות ובמוזיקה, לימודי רובוטיקה ואפילו לימודי קסמים
19/01/2015

אשפוז ילד בבית החולים אינו דבר נעים במיוחד, הן להורה והן לילד. במחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה עושים מזה שנים מאמצים בכדי שהשהות במחלקה לילד החולה ולמשפחתו תהיה חלקה ככול הניתן, ולצד שירותי רפואה וסיעוד בלי מתפשרים, מפעילה המחלקה מרכז חינוכי, תחת פיקוח וניהול של צוות מטעם משרד החינוך ובו מגוון פעילויות לילדים: החל מסיוע בצמצום פערים בלימודים באמצעות למידה מרחוק, דרך משחקי מחשב, ספריה ענפה ופעילויות יצירה, וכלה בחוגי העשרה. הפעילויות הרבות מועברות על ידי מורות ומורים מטעם משרד החינוך וכן מתנדבים.

לאחרונה, הורחבה משמעותית פעילות המרכז החינוכי עם חניכתו של מרחב ייעודי, הממוקם ליד מחלקת הילדים ובו מרוכזת פעילותם של מגוון חוגי העשרה, ביניהם: תרפיה בדרמה, מדעים, שחמט, אנגלית, שיעורי תרפיה במוזיקה ובאומנות, שיעורי תנועה, רובוטיקה ואפילו לימוד קסמים. הקמת המרכז התאפשרה הודות לתמיכת הנהלת המרכז הרפואי וכן בסיוע של עמותת "קדימה מדע" בראשות אבי גנון, וכן משרד החינוך. חלק מהפעילויות הרבות נעשות בשיתוף מתנדבים, כמו לדוגמה פעילות פרויקט "בני ובנות מצווה", במסגרתה מגיעות בנות מצווה מחדרה והאזור בימי שישי לשם לימוד ומשחק עם הילדים המאושפזים. בדומה, מתקיימים מזה מספר שנים שיעורי רובוטיקה באמצעות מורים מטעם משרד החינוך ומתנדבת שבהשכלתה הינה מורה למדעים. בשיעורים אלה המאושפזים לומדים לבנות ולהפעיל רובוטים. פעילות זו הורחבה ולאחרונה אף הצטרפו לסייע תלמידי פרויקט רובוטיקה מבית הספר המשותף (חוף כרמל) מעגן מיכאל.

"המטרה העיקרית של מגוון הפעילויות", מציינת עופרה אברג'יל, מנהלת המרכז החינוכי, "היא להנעים את זמנם של הילדים וכמובן אם יש צורך, להשלים פערים בלימודים. באמצעות המגוון התוכני הרחב שאנו מציעים לילדים, אנו שואפים לחזק את הילדים ולצייד אותם בכלים שיעזרו להם עם חזרתם לבית הספר ולחבריהם בקהילה".

ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת ילדים, מוסיפה על דבריה של אברג'יל באומרה: "פעילות המרכז החינוכי מסייעת לא רק לילדים ולהוריהם במהלך היציאה משגרת חייהם, אלא גם לצוות הרפואי. המחלקה שלנו מותאמת לילדים, מבחינה צורנית ומקצועית. מזה מספר שנים אנו מקיימים ביקור רופאים בשיתוף ליצנים רפואיים לשם הפגת המתח של המאושפז הצעיר. מכאן, שפעילות הפגת מתחים נוספת אותה מספק בנאמנות המרכז החינוכי, מהווה גם היא נדבך חשוב בחיי היום-יום של המחלקה, והרחבת פעילות זו בדמות המרכז החדש למדעים היא יותר ממבורכת".

מרכז הלמידה המחודש במחלקת הילדים בהלל יפה. צילום: דוברות הלל יפה
 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד