הדר דף הבית בלי JCI

יום עיון ראשון ליחידה לאונקולוגיה

היחידה לאונקולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה קיימה את יום העיון הראשון למטופליה, שאף סיכמו את ארגונו ותכניו כמוצלחים ביותר. ועכשיו - רק בריאות
1/03/2015

בשבוע החולף, קיימה היחידה לאונקולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה, שהוקמה אך זה לפני שנתיים, את יום העיון הראשון שלה, שנועד למטופלי מחלת הסרטן, וכלל תכנים בנושאים מגוונים הקשורים למחלה, על סוגיה השונים.

 

בפתיחת יום העיון ברך פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, וציין את תעצומת הנפש שצורכת הפעילות הרגישה בתחום האונקולוגי. הוא הודה לצוות המסור של היחידה, בניהולה של ד"ר יקטרינה שולמן, ואיחל להם המשך הצלחה בדרכם מלאת השליחות והמחויבות. אחריו עלתה לברך הגב' אריאלה ליטביץ'-שרמן, נציגת האגודה למלחמה בסרטן, שדיברה על כך שבית החולים נותן כיום מענה משמעותי לחולי הסרטן באזור במערך מקיף של נושאים אונקולוגיים, כולל גינקו-אונקולוגיה והמטו-אונקולוגיה, וכי האגודה שמחה לשתף פעולה בנידון. אחריהם הוזמנה ד"ר יקטרינה שולמן, מנהלת היחידה ויוזמת יום העיון, שציינה בהתרגשות כי מבחינתה זהו יום היסטורי, וכי היא מקווה שיבואו רבים אחריו. בהמשך דבריה, הציגה ד"ר שולמן את היחידה על יכולותיה, מבניה ושיתופי הפעולה שלה מול המחלקות השונות בבית החולים לרווחת המטופלים.

 

בהמשך היום הועברו למטופלים הרבים שנכחו בקהל הרצאות העשרה על ידי מומחי המרכז הרפואי בנושאים שונים, ביניהם: השפעת הטיפול הכימותרפי על הגידול (ד"ר אולגה קזרין, רופאה בכירה ביחידה); ההתמודדות עם תופעות הלוואי של הכימותרפיה (נדיה בלאו, אחות באשפוז יום אונקולוגי); ההתמודדות הרגשית עם מחלת הסרטן (אלינה פישנזון, העובדת הסוציאלית של היחידה); טיפול מושכל בקנאביס רפואי בחולים עם ממאירות (ד"ר ירון ריבר, מנהל המחלקה הנוירולוגית); טיפולים ביולוגיים – העידן החדש בטיפול במחלה ממאירה (ד"ר שולמן); הקשר בין פעילות גופנית ומחלת הסרטן (אלינה רויזיס, פיזיותרפיסטית במכון לפיזיותרפיה); ותזונה נאותה במהלך הטיפולים האונקולוגיים (שרה שטרן, מנהלת שירות הדיאטה).

 

בסיום יום העיון נערך פאנל שאלות ותשובות, וכן חולק שאלון משוב לנוכחים, שבעזרתו ולאחר קבלת תוצאותיו, ניכר היה כי יעילות יום העיון, ארגונו ותכניו אכן הוכיחו עצמם, ואף יצרו דרישה לימי עיון דומים בעתיד.

 

 

 


צוות היחידה לאונקולוגיה והנהלת בית החולים בהתכנסות יום העיון. צילום: יצחק ברבי

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד