הדר דף הבית בלי JCI

צמרת אורתופדית חדשה

המחלקה האורתופדית ב' של המרכז הרפואי הלל יפה מציגה: שלושה מינויים בכירים חדשים ושני תקנים חדשים ליחידות בתחום הכתף ובתחום הגב
9/03/2015

באנגלית בוודאי היו אומרים להם: "Break a Leg" (ביטוי שמשמעותו בסלנג אמריקאי – בהצלחה). במרכז הרפואי הלל יפה בעיקר מקדמים בברכה את שלל המינויים החדשים שמציגה המחלקה האורתופדית ב' של בית החולים.

 

המדובר הוא, כאמור, בשלושה מינויים:

 

הראשון, ד"ר נורית שדמי – רופאה בכירה במחלקה, שקיבלה לאחרונה את המינוי של סגנית מנהל המחלקה. ד"ר שדמי היא בוגרת בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, שביצעה התמחותה בכירורגיה אורתופדית בבית החולים "העמק", ובהמשך השתלמות (Fellowship) בבית החולים "סיני" בבולטימור, ארה"ב, בתחומי אורתופדיית ילדים, תיקוני עיוותים והארכות גפיים, וכן השתלמות נוספת בטראומה אורתופדית בבירמינגהם, אלבמה, ארה"ב. ד"ר שדמי החלה עבודתה ב"הלל יפה" בשנת 2012 כרופאה בכירה בתחום טראומה אורתופדית במחלקה האורתופדית ב', וכאמור, לאחרונה מונתה כסגנית מנהל המחלקה. ד"ר שדמי אף השתתפה בשנת 2010 כרופאה במשלחת חילוץ של ארגון ישרא-אייד (ארגון יחידות החילוץ) להאיטי, לאחר רעידת האדמה הגדולה שפקדה את המדינה.

 

המינוי השני הוא של ד"ר גיל לאופר, רופא ותיק ומוערך, ששימש עד כה כסגן מנהל המחלקה האורתופדית ב', וכעת קיבל לידיו את ניהול יחידת הכתף – יחידה חדשה בבית החולים. ד"ר לאופר גם הוא בוגר הפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה. הוא התמחה באורתופדיה במרכז הרפואי הלל יפה, ובהמשך ביצע השתלמויות באנגליה, ביחידת הכתף בבית החולים העירוני בנוטינגהם, ובמרכז הרפואי של המלכה (QMC) בנוטינגהם, אנגליה. בשנת 2009 מונה לסגן מנהל מחלקה, תפקיד בו שימש עד למינויו הנוכחי.

 

המינוי השלישי הינו מינוי של רופא חדש ב"הלל יפה" – ד"ר איל ברבלק, שמונה למנהל יחידת גב, יחידה עבורה מדובר בתקן חדש לבית החולים. על תחום רפואת הגב היה ממונה עד כה פרופ' משנה יורם פולמן, מנהל המחלקה, שפרש לגמלאות לפני מספר חודשים. ד"ר ברבלק הינו בוגר הפקולטה לרפואה סמלוויס בבודפשט, הונגריה. את ההתמחות בכירורגיה אורתופדית ביצע בבית החולים איכילוב בתל אביב, שם שימש בתום התמחותו כרופא בכיר ביחידה לעמוד שדרה. בהמשך, ביצע ד"ר ברבלק השתלמות (Fellowship) בכירורגיה של עמוד השדרה במרכז למחקר ולכירורגיה של עמוד השדרה בנוטינגהם, אנגליה. לאחר מכן, המשיך לשמש כרופא בכיר בתחום עמוד שדרה במרכז הרפואי של המלכה בנוטינגהם (QMC), אנגליה. ד"ר ברבלק מסיים בימים אלו  דוקטורט נוסף בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת נוטינגהם. ד"ר ברבלק זכה באות הוקרה מטעם מפקד פיקוד דרום על טיפול רפואי בנפגעי הפיגוע בגבול ישראל-מצרים שאירע ב- 18 באוגוסט 2011, פיגוע שגבה את חייהם של שישה אזרחים ושני לוחמים. ד"ר ברבלק היה בקרבת מקום וכששמע על הפיגוע, הגיע מיוזמתו לסייע בטיפול בפצועים.

 

ד"ר נמרוד רון, מנהל המחלקה האורתופדית ב', מציין כי הוא מברך על השינויים, המינויים והתקנים החדשים במחלקה, וכי צוות המחלקה בכללותו ימשיך לספק לקהל הרחב שירות מקצועי ואיכותי, כפי שניתן עד היום.

 

 


ד"ר נורית שדמי 


ד"ר גיל לאופר 

 
ד"ר איל ברבלק

 

 

 

 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד