הדר דף הבית בלי JCI

מבצע חיסוני שפעת במרכז הרפואי הלל יפה

ביום ראשון, 18.10.15, החל במרכז הרפואי הלל יפה "מבצע חיסונים" נגד שפעת, במסגרתו הגיעו להתחסן לקראת החורף ההנהלה, צוות הרופאים, צוות הסיעוד, הצוות הפרא-רפואי וצוות האדמיניסטרציה
20/10/2015

עם קבלת החיסונים ממשרד הבריאות, הגיעו כל צוותי בית החולים לשמוע את הרצאתה של ד"ר מיכל שטיין, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ומניעת זיהומים, בנושא השפעת והחיסונים נגדה, ומיד לאחר מכן התחסנו הצוותים הרפואיים והסיעודיים ובמהלך השבוע הקרוב צפויים להתחסן כלל העובדים.                      

 

הראשון להתחסן היה מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מיקי דודקביץ, שהיווה דוגמה לכלל העובדים, "חשוב לי להתחסן מדי שנה ולהימנע מלחלות וכמובן להדביק את משפחתי, המטופלים שלי ועמיתי לעבודה", אמר דודקביץ.

 

"גורם מחלת השפעת הוא נגיף האינפלואנזה המועבר מאדם לאדם באמצעות טיפות זעירות הניתזות מדרכי הנשימה בזמן דיבור, שיעול או עיטוש", הסבירה ד"ר שטיין. והזכירה כי מדובר במחלה לא נעימה, החולפת תוך מספר ימים, אך גם עלולה לגרום לסיבוכים כגון: דלקת ריאות, דלקת בסמפונות, דלקת אוזניים ואף סיבוכים במערכת העצבים. לכן, חשוב מאוד להתחסן, והתקופה המומלצת היא מתחילת אוקטובר ועד לסוף נובמבר. גם לאחר מועד זה ניתן להתחסן, כיוון ששיא התחלואה משתהה לעתים עד חודשים פברואר ומרץ.

 

ד"ר שטיין ממליצה לכל האוכלוסייה להתחסן ובעיקר לאנשים הנמצאים בקבוצות הסיכון, נשים הרות, ילדים, קשישים ותינוקות. ישנה נטייה לחשוב, לעתים, כי מי שהתחסן בעבר לא צריך להתחסן כל שנה מחדש, אך ישנה חשיבות מכרעת להתחסנות בכל שנה מחדש, כיוון שרמת הנוגדנים נוטה לדעוך, והרכב החיסון שונה לעתים מהשנה החולפת.

 

 


מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ מתחסן לשפעת. צילום: אלכס גרינמן

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד