הדר דף הבית בלי JCI

"הטיפול במחלת הסרטן - הכול כולל הכול"

היחידה לאונקולוגיה קיימה יום עיון למטופליה בסימן הטיפול הפליאטיבי – גישה טיפולית כוללנית שמטרתה לשפר את איכות החיים של החולים ובני משפחותיהם בסיוע טיפול קונבציונאלי וטיפולים משלימים
17/02/2016

בשבוע החולף קיימה היחידה לאונקולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה יום עיון למטופליה ולבני משפחותיהם. יום העיון נשא את הכותרת: "הטיפול הפליאטיבי בחולה האונקולוגי" – כותרת המבטאת גישה טיפולית העושה שימוש בגישות הקונבציונאליות – אבחון וטיפול תרופתי, וגם בשיטות משלימות: רפואה משלימה, סיוע פסיכולוגי, כגון קבוצות תמיכה, ועוד –  כל זאת לשם הקלה על הסימפטומים של החולה, ושיפור איכות החיים שלו ושל משפחתו.

 

ד"ר יקטרינה שולמן, מנהלת היחידה, שפתחה את יום העיון, ציינה בפני הקהל כי זוהי השיטה בה נוקטת היחידה כמעט מיום הקמתה, לפני כשלוש שנים, משום שברור שהטיפול במחלת הסרטן אינו נגמר בטיפול התרופתי, אלא חייב להיות היקפי, כמו גם מותאם אישית לכל מטופל ומטופל. עוד ציינה שולמן, שבמסגרת שיטת טיפול זו, פותח צוות היחידה במחקר חדש שבודק את היכולת של מתן טיפול תרופתי למניעת בחילה והקאה בשילוב עם טיפול רפלקסולוגי.

 

להסבריה של ד"ר שולמן הצטרפו ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, והגב' אריאלה ליטביץ-שרמן, נציגת האגודה למלחמה בסרטן. ד"ר דודקביץ ברך את היוזמה ליום העיון וציין כי לבד מהעבודה שהיחידה לאונקולוגיה ב"הלל יפה" בנתה במהלך שנות פעולתה מערך טיפולי ושירותי המבוסס על רפואה איכותית, טכנולוגיה מתקדמת, טיפולים חדשניים ועוד, היא גם משתמשת ביתרונה כפועלת בסביבה המאפשרת שיתוף פעולה הדוק עם מחלקות ויחידות נוספות ותומכות כגון מכון ה-MRI, היחידה לגינקו- אונקולוגיה, השירות לכירורגיה של השד, השירות הסוציאלי ועוד. עוד ציין דודקביץ כי כעת, משנפתח מכון ממוגרפיה ב"הלל יפה", תוכל היחידה האונקולוגית להרחיב עוד את שירותיה לציבור המטופלים.

 

הגב' ליטביץ- שרמן דיברה על המענה המצוין והחשוב שנותנת היחידה לחולים האונקולוגים באזור, מענה שלא היה קיים באותו האופן בעבר, וברכה על שיתוף הפעולה המוצלח המתקיים בין האגודה לבין המחלקה כל העת.

 

ד"ר אילן ברוכים, מנהל היחידה לגינקו-אונקולוגיה ב"הלל יפה", ברך אף הוא והסביר על האופן בו פועלות שתי היחידות ביום-יום – מבחינת אבחון, הטיפול והקשר עם החולה ובני המשפחה.

 

בהמשך היום הועברו למטופלים, לבני המשפחות וגם לסגל המרכז הרפואי, שנכח ביום העיון, הרצאות בנושאים שונים, ביניהם: טיפול פליאטיבי וחקיקה (אלינה פישנזון, העובדת הסוציאלית של היחידה); איזון כאב בחולה אונקולוגי (אוקסנה מכלוף, אחות מתאמת במרפאת הכאב), ויטמינים - האם הם חברים שלנו? (ד"ר אולגה קזרין, רופאה בכירה ביחידה); תוספי תזונה לחולים אונקולוגים – בעד ונגד (אורין פרנקל, דיאטנית ביחידה); מיניות וזוגיות בזמן מחלת הסרטן (לנה קורץ, אחות ומוסמכת ויועצת מיניות מהאגודה למלחמה בסרטן), היבטים פסיכו-סוציאליים בטיפול הפלאטיבי (יעל מלמד, פסיכולוגית רפואית ביחידה).

 

בסיום יום העיון  עלתה לבמה מטופלת שסיפרה על המחלה והטיפול בה מנקודת מבטה, מה שהיווה השלמה ליום עיון, שדיבר על טיפול כוללני ואכן גם הביא זוויות שונות – רפואיות, נפשיות, תרופתיות ואישיות.

 

 


צוות היחידה לאונקולוגיה בפתיחת יום העיון

 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד