הדר דף הבית בלי JCI

הטיול השנתי נגמר בחדר ניתוח

נערה בת 13 בלעה סיכת ראש דקה באורך 3.5 סנטימטרים בעת שסידרה את מטפחת החיג'אב לראשה. הסיכה חולצה מבסיס הריאות בחדר הניתוח של "הלל יפה", תחת הרדמה
18/02/2016

הטיול השנתי של סהר מגדלאווי מבקעה אל גרביה הסתיים במקום הכי פחות נעים שאפשר – חדר הניתוח של המרכז הרפואי הלל יפה. "היינו באוטובוס בחזרה מטיול בטבריה, כבר ממש ליד הבית, ושוחחתי עם חברה אגב סידור של החיג'אב", מספרת סהר, "שמתי את הסיכה בפה, כמו שאני עושה לא פעם, ובטעות בלעתי אותה". העניין דווח מיד למנהל בית הספר, שהתקשר לאביה של סהר. האחרון הבהיל אותה למיון של המרכז הרפואי הלל יפה, ולאחר מספר בדיקות וצילום רנטגן, נראה כי הסיכה יושבת בבסיס הריאות, מקום בעייתי במיוחד, משום שעלול לגרום לניקוב הריאה ולגרימת בעיות נשימתיות קשות.

 

ד"ר גלית אביאור, רופאה בכירה ביחידה לאף-אוזן-גרון של "הלל יפה", שחילצה בסופו של דבר את הסיכה מהריאה, מסבירה כי, הסיכה חולצה בעדינות מרבית, בשל מיקומה הבלתי שגרתי בעומק הריאה, בסיוע מכשור ייעודי (ברנכוסקופיה קשיחה), תחת הרדמה ובחדר ניתוח.

 

ביום שאחרי, סהר כבר יושבת במחלקה, יחד עם אביה וחברתה, מחייכת ורגועה, ומחכה למכתב השחרור הביתה. שניהם יודעים שמלבד הטיפול המקצועי המהיר והיעיל היה לה גם הרבה מזל ומברכים על כך, כמו גם את הצוות.

 

ד"ר גלית אביאור מציינת כי אין זאת הפעם הראשונה שנתקלים ביחידה בבליעת סיכת ראש עקב סידור מטפחת, ומבקשת לחזור ולהתריע – הימנעו מסידור המטפחת כאשר הסיכה בפה ובין השיניים. נכון, זה נוח, ויכול להיות מהיר, וזו פעולה שאתן עושות תדיר, אבל מספיקה פעם אחת, והיא יכולה להיות הרת גורל".

 

 


מיקום הסיכה בריאה

 

 

 


הסיכה לאחר שנשלפה. 3.5 סנטימטרים

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד