הדר דף הבית בלי JCI

יום הולדת פעם בארבע שנים

זה לא היה מתוכנן, אבל קרה בכל זאת – התינוקות שנולדו היום, 29.2.2016, ב"הלל יפה", יוכלו לחגוג יום הולדת בתאריך המדויק רק אחת לארבע שנים
29/02/2016

"התינוק הראשון היה בן זכר והוא נולד קצת אחרי השעה שלוש לפנות בוקר, בתאריך הייחודי 29.2 – תאריך שכמוהו יש רק אחת לארבע שנים", מתארת בחיוך אורנה גרינברג, האחות האחראית במחלקת היולדות של המרכז הרפואי הלל יפה. "אחריו, הפציעו לעולם עוד שתי בנות ובן, כולם לאימהות מיישובים באזור חדרה, פרדס חנה, כרכור ופורדיס".

 

ד"ר חיים דוד, מנהל חדר לידה של "הלל יפה", מספר שעוד צפויות להגיע למחלקה נשים ללידה בניתוח קיסרי אלקטיבי, כלומר, ניתוח שתאריכו תוכנן מראש מסיבות רפואיות שונות. "לא כולן היו מרוצות מהרעיון ללדת בתאריך בו ייאלצו לחגוג לילדיהם רק אחת לארבע שנים", הוא אומר, "אבל מה שחשוב להן, ובעיקר לנו, הצוות, זה שהכול יעבור בשלום. תאריך ייחודי זה תמיד נחמד, ואולי לחלקן הוא אטרקטיבי פחות, אבל מבחינתנו, קודם כל הבריאות, של היולדת ושל העובר. לכן, אם ההתוויה הרפואית מחייבת לידה בניתוח קיסרי, אנחנו נעשה זאת במועד האופטימאלי מבחינה רפואית".

 

שלי אברג'יל בן דוד, מפרדס חנה, שזו לה הלידה הרביעית (בת), מספרת שהתאריך המיוחד בכלל לא היה בתכנון: "התאריך המתוכנן ללידה היה 7 במרץ. הקטנה פשוט הקדימה לבוא. אני שמחה שהכול עבר בשלום ודווקא התאריך עצמו נחמד מבחינתי. אני מקווה שגם היא תחשוב כך שתגדל".

 

גם לסוהילה מראענה מפורדיס, שזו לה הלידה החמישית (בן), בכלל לא חשוב התאריך: "הוא נולד שבועיים לפני התאריך המיועד, שהיה 14.3.16, אבל העיקר שהוא בריא", היא אומרת.

 

מה שבטוח, כל האימהות מסכימות על דבר אחד: לא חשוב התאריך, חשוב שהלידה עברה בשלום והילד/הילדה נולדו בריאים. צוות אגף האימהות של הלל יפה מסכים ובעיקר מאחל מזל טוב ויום הולדת שמח, היום ובכל ארבע שנים מעתה ואילך.

 

 


נולדו ב-29 בפברואר. צילום: רפי קורן

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד