הדר דף הבית בלי JCI

חדש ב"הלל יפה": היחידה לדימות שד

בשורה חדשה לנשים מהמרכז הרפואי הלל יפה: בימים אלו נפתחה במרכז הרפואי היחידה לדימות שד, הפועלת במסגרת המכון לדימות, ומפעילה ציוד מהמתקדמים מסוגו לגילוי מוקדם של סרטן השד
7/03/2016

מכון הדימות של המרכז הרפואי הלל יפה התחדש לאחרונה ביחידה לדימות שד, המהווה נדבך נוסף בשיפור השירות לקהל המטופלים הבא בשערי בית החולים, ונדרש לשירות חיוני זה. את היחידה מובילה ד"ר נטליה קוחונובסקי, רופאה מומחית בתחום הדימות ודימות השד.

 

היחידה לדימות השד עוסקת בגילוי מוקדם של סרטן השד, בעזרת טכנולוגיות חדשות, תוך שימוש במספר אמצעי דימות, כגון ממוגרפיה דיגיטאלית, כולל טומוסינטזיס לצורך סקר ואבחון, אולטרה-סאונד, ביופסיות  בהכוונת אולטרה-סאונד או בהכוונת ממוגרפיה עם טומוסינטזיס, סימונים לפני  ניתוח, הכנסת  קליפים לפני טיפול כימותרפי ועוד.

 

מכשיר הממוגרפיה שנרכש למכון הוא מהחדישים ביותר בארץ. טכנולוגיית המכשיר מאפשרת שיפור באבחון סרטן השד, זאת בשל השימוש בשיטת הטומוסינטזיס – טכנולוגיה חדשה המתאימה במיוחד לנשים בעלות שד עם מרקם סמיך (רקמה בלוטית יותר מרקמה שומנית). מצב זה אופייני במיוחד לנשים צעירות, אך גם לחלק מהנשים בגיל המעבר המקבלות טיפול הורמונלי.

 

בנוסף, גולת הכותרת בה גאים במכון, הבדיקה לאבחון נשים בעלות שדיים במרקם סמיך – בדיקת אולטרה-סאונד אוטומטי רובוטי לסריקת כל  נפח השד. זוהי בדיקה חדשה, המתבצעת במכשיר יחיד מסוגו בארץ, ומאפשרת סריקה אוטומטית של השדיים ושחזור ממוחשב של נפח השד.  

 

כמו כן, ביחידה משתמשים בסוג חדש של בדיקה – ממוגרפיה תחת הזרקת חומר ניגוד. בדיקה זו מתבצעת על פי החלטת רופא רדיולוג מומחה לדימות השד במצבים מיוחדים ומאפשרת השלמת בירור וקבלת תוצר אבחון מדויק יותר.

 

 

 

בדיקת ממוגרפיה ביחידת הדימות החדשה

 

 

ד"ר אליסיה נכטיגל, מנהלת מכון הדימות ב"הלל יפה": "השילוב של המכשור החדשני במכון והצוות הרב-מקצועי שמפעיל אותו, מאפשר לנו לתת מענה מקצועי ברמה גבוהה בנושא דימות השד לכל לקוחותינו. עם תחילת הפעילות במכון מתאפשר כעת גם שיתוף פעולה עם רופאי המשפחה בקהילה ועם כירורגים בתחום השד בקהילה, היכולים להפנות אלינו ולקבל תוצאות מדויקות ומהירות. מעבר לכך, קיימת היכולת לתת מענה מקצועי מקיף בבית החולים על ידי צוותים מיחידות נוספות, ביניהן היחידה לאונקולוגיה, היחידה ל-MRI, המערך הכירורגי, והמכון לפתולוגיה".

 

כאמור, ביחידה פועל צוות רב-מקצועי, הכולל, מלבד ד"ר קוחונובסקי, את הגב' תגריד יונס, המשמשת כרנטגנאית אחראית, צוות סיעודי ומזכירות.

 

ד"ר קוחונובסקי: "לנוחיות הנבדקות, צוות הטכנאיות והרופאות מורכב רובו מנשים. מבחינה זו, הנשים המגיעות אלינו יקבלו, בנוסף לטיפול המקצועי והטכנולוגיה החדישה, גם יחס חם ואישי. אנו פועלים במקצועיות וברגישות מרבית, בידיעה כי התוצאות בבדיקות עלולות להיות הרות גורל לחלק מהנבדקות".

 

יצוין כי הציוד במכון נרכש בסיוע תרומתם הנדיבה של משפחת דותן מעמותת רעות.

 

ההגעה ליחידה לדימות השד דורשת הפניה של הרופא המטפל (רופא משפחה, אונקולוג, כירורג) וכן טופס הפניה של המבטח הרפואי לביצוע הבדיקה. בדיקות נפח השד כרוכות בתשלום בהתאם לסוג הבדיקה.

 

לפרטים נוספים וקביעת תור: טלפון 04-6188322.

 

 


משרד הקבלה ביחידה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד