הדר דף הבית בלי JCI

סטודנטים לסיעוד התארחו בפנימיית "רננים"

במסגרת יום המעשים הטובים אספו סטודנטים מבית הספר לסיעוד של המרכז הרפואי הלל יפה משחקים, צעצועים וספרים, והביאו במתנה לילדי השוהים בפנימייה שבזיכרון יעקב
29/03/2016

במסגרת יום המעשים הטובים, שחל במרץ השנה, הניחו לרגע קט הסטודנטים של בית הספר לסיעוד ב"הלל יפה" את העטים, המחשבים והדפים, ופנו לפעילות יזומה ומבורכת במיוחד – מסיבת יום הולדת חגיגית לילדים השוהים בפנימייה (ילדים בגילאי 8 עד 17 המוגדרים כסובלים ממצוקה נפשית מסיבות שונות). הרעיון בבסיס הפעילות: העברת המסר כי הפעילות של צוות סיעודי הינה גם בתחום הרווחה הנפשית והחברתית, ולא רק הטיפולית-פיזית.

 

ההכנות למסיבה כללו הודעת דוא"ל אותה הפיצה ד"ר מירב בן נתן, מנהלת ביה"ס לסיעוד, ובה ביקשה מהסטודנטים לתרום עוגות, עוגיות, בגדים, בובות ועוד, חפצים שעשויים לגרום אושר לילדים החוסים בפנימייה, וכן לקחת חלק בפעילות משותפת עם ילדי הפנימייה.

 

"ההיענות של הסטודנטים הייתה מדהימה", מציינת ד"ר בן נתן, "כמות הדברים שהצלחנו לגייס הכתה אותי בהלם, אבל בעיקר היממה את הילדים, כשהבאנו להם את הדברים וחגגנו יחד איתם. התגובה הראשונית הייתה: 'כל זה בשבילנו?', אני חושבת שלא נשארה עין אחת יבשה, במיוחד כשבאחת הפעילויות ביקשנו מהם להפריח בלונים ולבקש משאלה. חלקם ביקשו משאלות בקול רם, שהיו קורעות לב, כי באופן הפשוט ביותר כל מה שהם רצו היה 'בית חם'".

 

"ללא ספק, הרגשנו שעשינו משהו טוב בשביל מי שהיה צריך את זה", מסכמת ד"ר בן נתן, "לפעמים זה יותר חשוב מכל שיעור שמועבר בכיתה על האנטומיה של הגוף והקשר בין הגוף והנפש".

 

 

 


צוות המתנדבים של בית הספר לסיעוד

 

 

 


חלק מהצעצועים שנתרמו לאירוע

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד