הדר דף הבית בלי JCI

"זה בדם שלהם"

אנשי סיעוד ורפואה מכל רחבי הארץ נטלו חלק בכנס הארצי ה-11 לסיעוד במחלקות לכירורגיית כלי דם, שהתארח במרכז הרפואי הלל יפה
12/04/2016

בשבוע החולף התקיים בהצלחה מרובה הכנס הארצי ה-11 לסיעוד בתחום כירורגיית כלי הדם. בכנס נטלו חלק למעלה מ-200 אנשי צוות מכל בתי החולים והמרפאות בארץ והוצגו בו שלל נושאים, חלקם חדשניים וייחודיים, בתחום המחקר והטיפול.

 

את הכנס, שאורגן על ידי רבאב ותד, האחות האחראית במחלקה הכירורגית א' ולכלי דם ב"הלל יפה", וסגנה אבו חוסין ניהאד, פתחו בברכות ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, וסגנית מנהלת הסיעוד בבית החולים הגב' אלונה קרול. שניהם ציינו שכנס בתחום הסיעוד אינו עניין של מה בכך, וכי בית החולים גאה לארחו.

 

 


האחות רבאב ותד פותחת את הכנס

 

 

בהמשך, ברך גם ד"ר עופר גלילי, מנהל היחידה לכירורגיית כלי דם ב"הלל יפה", שאף נתן הרצאה בנושא חידושים בתחום הטיפולים הפולשניים ב-DVT (פקקת ורידית) ועמד על ההקשר הסיעודי של אשפוז חולה ב- DVT במחלקה פנימית אל מול אשפוז במחלקה כירורגית.

 

הרצאות נוספות במהלך הכנס עסקו בנושאים מגוונים והועברו על ידי צוות רפואי וסיעודי מכלל בתי החולים בארץ. בין ההרצאות שעוררו עניין לא מועט, הייתה הרצאתו של ד"ר טל סלומון, מהמרכז הרפואי העמק בעפולה, שדיבר על רשמים מטיפול בנפגעי רעידת האדמה בנפאל שהתרחשה בשנה החולפת. הרצאה מעניינת נוספת נערכה על ידי צוות מחלקת כירורגיית כלי דם ב"הלל יפה" ועסקה בסטיגמת החולה הדחוי, ובמצב שבו המטופל אינו משתף פעולה עם הצוות ובכך מקשה על ריפויו.

 

בסיום הכנס התקיים מופע של תיאטרון פלייבק שעסק, בעיקר, בנושא העברת משמרת בין הצוותים הסיעודיים, נושא שתאם לפאנל שסגר את הכנס ואשר כמוהו לא נערכו בכנסים דומים בעבר.

 

"העברת משמרת הינה פעולה יומיומית ולכאורה ברורה מאליה", מציינת הגב' רבאב ותד, "אבל דווקא בתפר הזה עלולות להיווצר בעיות שיש להן השפעה, לעתים מכרעת, על אופי הטיפול. זו הסיבה שבחרנו השנה להעלות נושא זה בכנס ולקיים עליו דיון. מבחינה זו, הורכבו האנשים בפאנל מצוות רפואי וסיעודי מתחום כירורגיית כלי הדם, אבל גם צוות מומחים מהיחידה לניהול סיכונים שלנו, והשירות הסוציאלי". הפאנל, כמו גם ההצגה, וכמובן ההרצאות, עוררו עניין רב במשתתפים, שכאמור, גדשו את האולם. צוות המארגנים של "הלל יפה" זכה למחמאות רבות על ארגון היום הן מבחינת בחירת התכנים והן מבחינת התכנון הלוגיסטי.

 

 

תיאטרון פלייבק במופע על החלפת משמרות

 

"צוותים רבים ניגשו אלינו בסוף היום וברכו אותנו על ההשקעה הניכרת", מסכמים גב' ותד רבאב ומר ניהאד אבו חוסיין, "חלקם אף הביעו נכונות לבצע את הכנס שוב כאן אצלנו בהלל יפה. מבחינתנו, אמירה כזאת היא גאווה גדולה, מקצועית ואישית".

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד