הדר דף הבית בלי JCI

"בדרך לילד"

הסתיים בהצלחה מפגש ראשון למטופלות ביחידה להפריה חוץ-גופית של המרכז הרפואי הלל יפה. סיפורה האישי של מטופלת ביחידה חתם את היום וגרם להתרגשות רבה בקרב הנוכחים
30/05/2016

ביחידה להפריה חוץ-גופית של הלל יפה קיימו בשבוע החולף מפגש ראשון מסוגו, שיוחד לזוגות הנמצאים במהלך טיפולי פוריות או רוצים להתחיל בהם. 

 

"הרעיון במפגש שכזה", מסבירה פרופ' משנה עינת שלום-פז, מנהלת היחידה, "הוא לתת מידע זמין ועדכני על טיפולי פוריות, אבל בעיקר ליצור שיח פתוח בינינו לבין מי שנמצא בתהליך או מעוניין לדעת עליו יותר. זוגות או נשים הנמצאים בתהליך או מעוניינים להתחיל בו, מוצפים הרבה פעמים במידע, בהמלצות ובעיקר בהרבה בלבול. חשוב לנו ביחידה, כחלק ממתן טיפול פרטני וכוללני , גם לעזור להם 'לעשות סדר', לתת כתף ואוזן קשבת. מבחינתי, כמנהלת היחידה, זה חלק בלתי נפרד מהטיפול. לכן גם היה חשוב לנו ליצור מפגש פתוח, נעים ובעיקר מזמין: לשאול, להתעניין, להבין ולקבל תמיכה", היא מחייכת. 

 

כחלק מהמפגש, מלבד ארוחת בוקר מפנקת ונעימה, זכו הנוכחים להרצאות העשרה מידי מומחי היחידה באשר לתהליך בירור אי-הפריון, הטיפולים הקיימים בתחום, הסבר על הליווי הסיעודי הניתן ביחידה, וכן על עבודת המעבדה, שאין בלתה. בנוסף, התקיימו הרצאות באשר לשימוש ברפואה משלימה במהלך טיפולי פוריות וכן על הדרכים בהן מסייעת היחידה להפגת החרדה והלחץ במהלכם. את ההרצאות חתמה כרמלה קנר, מטופלת לשעבר ביחידה, ששיתפה מניסיונה האישי "בדרך לילד". סיפורה זכה לתגובות נרגשות ביותר מקהל הנוכחים, לאור התוצאה המשמחת של התהליך המורכב אותו עברה. בסיום היום התקיימה שיחה פתוחה ופאנל של שאלות ותשובות, שזכו אף הן להתעניינות גבוהה.

 

"זהו מפגש ראשון, ובכוונתנו לערוך מפגשים כגון אלו כל מספר חודשים", מבהירה פרופ' משנה שלום-פז. "תהליך הפריה חוץ-גופית הוא פעמים רבות מורכב, אורך זמן ודורש הרבה אורך רוח. במילים פשוטות, הוא לא קל, בלשון המעטה. ביחידה, אנחנו שמים דגש על המקצועיות, אבל לא פחות מזה על הרגש ועל היחס האישי- זה המתכון המוצלח שלנו לילד. ולכן, נמשיך לעשות כל פעילות שתסייע לבאים בשערינו להגשים את החלום".

 


פרופ' משנה עינת שלום-פז (מימין) וכרמלה קנר שבאה לחלוק את סיפורה האישי במפגש

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד