הדר דף הבית בלי JCI

המרכז הרפואי הלל יפה, גם השנה, תלמיד מצטיין

בחודש שבו התלמידים בכיתות מקבלים תעודות על הישגיהם בלימודים, מציג גם המרכז הרפואי הלל יפה תעודה מרשימה על הישגיו – עמידה במדדי משרד הבריאות בציונים מרשימים ביותר
30/06/2016

היום פרסם משרד הבריאות, זו השנה השנייה ברציפות, את דו"ח דירוג מדדי האיכות במערכות בריאות בישראל, כפי שהעמיד לבדיקה בקרב כל בתי החולים. התוכנית הלאומית למדדי איכות בבתי חולים בישראל פועלת מינואר 2013. בכל שנה מצטרפים מדדים נוספים למבדק. מדובר בתוכנית שמטרתה ליצור שקיפות במערכות הבריאות בישראל, במסגרת הטיפול הרפואי הניתן לציבור.

 

בשנה החולפת, כללה הצגת הדו"ח ארבעה יעדים, והמרכז הרפואי הלל יפה, נכלל בקרב שבעת בתי החולים שעמדו בכל המדדים הללו, בחלקם, אף בהצטיינות. השנה גדל הדו"ח ובדק 10 מדדי איכות בתחומים שונים. גם הפעם הציג המרכז הרפואי הלל יפה ציונים יפים, אשר מעמידים אותו בין בתי החולים המצטיינים בארץ.

 

"אם בית החולים היה תלמיד שמציג תעודה בפני הוריו, הרי שהיו אלו הורים גאים מאוד", מציין ד"ר מיקי דודקביץ בסיפוק, "כל שכן, מדובר בשיפור בנתונים, גם לעומת השנה שעברה, מה שמוכיח שעובדינו עוסקים כל העת בבדיקה, שיפור איכות ורצון לייעל תהליכים מתוך ראיית המטופל במרכז".

 

הנתונים מציגים, כאמור, מדדי איכות, כפי שנקבעו על ידי משרד הבריאות. מתוך שמונה מדדים עמד המרכז הרפואי הלל יפה בשבעה בציונים מעל היעד שנקבע, ובמדד הנותר הציג נתון הקרוב ליעד שנקבע. יש לציין כי בשישה מדדים הציג "הלל יפה" נתונים הנחשבים למצטיינים (דהיינו, מעל היעד ומעל הממוצע הארצי), ובמדד אחד – מתן טיפול אנטי-טרומבוטי לאחר ניתוח כריתת רחם, הציג נתון ראשון בארץ – 100%.

 

 


מצטיין בשבעה מדדים מתוך עשרה. הלל יפה

 

המדדים והציונים (בסוגריים מוצג יעד משרד הבריאות לשנת 2015):

 

מתן טיפול אנטי-טרומבוטי בעת כריתת רחם– 100% (היעד- 80%).

מתן טיפול אנטיביוטי נאות סביב ניתוח קיסרי – 96% (היעד – 80%).

מתן טיפול אנטיביוטי מניעתי לפני ניתוחי קולון (כריתת המעי הגס) ו/או רקטום אלקטיביים - 97% (היעד – 90%).

ביצוע ניתוח שבר צוואר ירך תוך 48 שעות מההגעה לבית החולים – 83% (היעד 80%).

מתן טיפול אנטיביוטי מניעתי לאחר ניתוח שבר צוואר ירך – 83% (היעד 80%).

ביצוע צנתור לבבי תוך 90 דקות מהכניסה לבית החולים – 87% (היעד 80%).

מתן המלצה לאספירין – 97% (היעד 95%).

הערכת סיכון לפקקת ורידית – 75% (היעד 80%).

 

בשני מדדים נוספים טרם נקבע יעד, אך מכיוון שבתי החולים התבקשו לדווח בעניינם במהלך 2015, הוכנסו הנתונים לדו"ח לשם מתן תמונה ראשונית, ואלו הם: זמן לביצוע בדיקתCT  אוMRI  מרגע ההגעה לבית החולים – "הלל יפה" הציג זמן של 41 דקות (מקום שביעי בארץ מבין 30 בתי חולים שנמדדו), וכן שיעור מתןTPA – טיפול הניתן למי שאובחנו כלוקים בשבץ איסכמי חד במוח – במדד זה קיבל בית החולים את הציון 1.3 (מקום 14, מבין 20 בתי חולים שנמדדו).

 

תחום נוסף בו נבדק בית החולים הוא תחום השירות לבריאות הנפש. גם כאן הוכיח הצוות כי הוא אינו שוקט על שמריו עת השיג נתונים יפים של 95% עמידה ביעד של מתן תוכנית לטיפול פסיכיאטרי (מקום שלישי בארץ), מיעוט אשפוז פסיכיאטרי חוזר (6% בלבד – מקום שני בארץ מבין 18 בתי חולים שנבדקו), ומקום ראשון בארץ בקביעת תור חוזר למטופלים.  

 

"ללא ספק, לא מדובר בעבודה קלה לאור המשימות הרבות ואני גאה בצוות שלנו על העשייה הפורייה ומאחל לנו שבשנה הבאה אף נגדיל לעשות", מסכם ד"ר דודקביץ את נתוני הדו"ח לשנת 2015.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד