הדר דף הבית בלי JCI

רואים 6:6

מחלקת עיניים של המרכז הרפואי הלל יפה סיכמה בהצלחה מפגש לחיזוק הקשר מול רופאי העיניים בקהילה. ד"ר ביאטריס טיאוסנו, מנהלת המחלקה: "בריאות המטופל לנגד עינינו, תרתי משמע"
26/09/2016

בשבוע החולף קיימה מחלקת עיניים של המרכז הרפואי הלל יפה יום עיון לרופאי העיניים בקהילה. למפגש הצטרפו גם רופאי קהילה בתחומי הנוירולוגיה והאנדוקרינולוגיה – שני תחומים משיקים ורלוונטיים בתחום מחלות העיניים לסוגיהן.

 

"אנו רואים חשיבות רבה בהכרת המטפלים מאחורי ההפניות, כמו גם ביצירת קשר ישיר של מטפל בקהילה מול מטפל בבית החולים, משום שקשר טוב בין שני גורמים אלו, הכרחי למתן טיפול טוב יותר לכל מי שבא בשערינו, כאן ב'הלל יפה'. מכאן גם בא הרעיון לבצע יום עיון זה",  כך על פי ד"ר ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת עיניים של המרכז הרפואי הלל יפה.

 

מטרה נוספת ביום העיון הייתה לחשוף את רופאי הקהילה באשר לשירותים השונים הניתנים בבית החולים בנושא עיניים – שהם כוללניים, ומאפשרים טיפול "קרוב לבית".

 

הדרך להצגת השירותים הייתה באמצעות הרצאות העשרה של מיטב המומחים של מחלקת עיניים ומחלקות משיקות נוספות בבית החולים. הרצאות אלו כללו נושאים כגון: ניתוחי גלאוקומה זעיר-פולשניים, הטיפול בחולה העיניים הסוכרתי, ניתוחי קרנית (כולל טכניקות חדשות), ניתוחי פלסטיקה בעיניים, טיפולים עיניים וניתוחי עיניים בילדים, וטיפולים בבעיות נוירולוגיות של העין (נוירו-אופטימולוגיה).

 

 

צוות מחלקת עיניים בפתיחת יום העיון

 

 

"חשוב לנו שרופאי קהילה ידעו כי מחלקת העיניים שלנו 'מרושתת' היטב בהיבט הטיפולי. אנחנו מספקים כמעט כל טיפול או ניתוח בתחום העיניים", הדגישה ד"ר טיאוסנו בפני הקהל שנכח ביום העיון. "יתר על כן, בחלק מהנושאים – אנחנו נמצאים בחזית הטכנולוגיה, ואף לעתים הראשונים לבצע, וכל הזמן אנחנו מחפשים דרכים לחדש ולהיטיב. לדוגמה, ניתוחים משולבים של המחלקה שלנו עם יחידת אף-אוזן-גרון של הלל יפה, לטובת פתרון לחסימה בדרכי הדמעות, או מכשור חדשני לאבחון מחלות הקרנית, ביצוע השתלות קרנית, שימוש בשתלים מתקדמים לניתוחי גלאוקומה ועוד".

 

בסיום יום העיון נערך פאנל שאלות ותשובות של כל הנוכחים, כמו גם הזמנה של צוות מחלקת עיניים ליצירת קשר בכל עניין וסוגיה המתעוררת ונדרשת לדיון משותף.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד