הדר דף הבית בלי JCI

"אז מה היה לנו?"

המרכז הרפואי הלל יפה מסכם את שנת תשע"ו, שהייתה עמוסה מכל טוב: נתוני פעילות שהולכים וגדלים, פיתוח תשתיות, פתיחת שירותים חדשים, הצטיינות במדדי איכות ועוד
27/09/2016

בתחילת השבוע הבא תפנה מקומה שנת תשע"ו לשנה חדשה חגיגית ונוצצת – תשע"ז. במרכז הרפואי הלל יפה, כמו תמיד, מדובר בנקודת הזמן הנכונה לסקור את העשייה בשנה החולפת ולסמן יעדים ומטרות לשנה הבאה. מהתבוננות בשנה שחלפה גאים ב"הלל יפה" בהישגים המצטברים ובנתוני פעילות מרשימים למדי. 

 

 

קודם כל – מספרים

 

היקף הפעילות של המרכז הרפואי הלל יפה עולה בהתמדה משנה לשנה בהיבטים שונים. בשנת תשע"ו התקיימו ב"הלל יפה" כמעט 4,200 לידות, מתוכן 91 זוגות של תאומים ושתי שלישיות, שאחת מהן עשתה רעש תקשורתי בהיותה שלישייה של בנות זהות לחלוטין, אירוע נדיר מבחינה רפואית. מחלקת יולדות ויחידת יילודים עברו שדרוג משמעותי מבחינת בינוי ותשתיות, וכיום כל אישה שמגיעה נהנית ממחלקות ברמת מלונאות של חמישה כוכבים, זאת לצד שירותים ותיקים וחדשים שמספק אגף האמהות כל העת.

 

שנת תשע"ו, בדומה לשנה שלפניה, הציגה חדר מיון עם כמות פניות גבוהה, כ-117,000 איש, ולצידה נתון של למעלה מ-40,000 איש שאושפזו במחלקות השונות של בית החולים. החדשות הטובות הן שמספר המאושפזים עקב תאונות דרכים קטן מעט (ב-2.3%) ועומד על כ-5,800 בני אדם. מספר הניתוחים המבוצעים בבית החולים מדי שנה עולה גם הוא, והשנה עמד על למעלה מ- 12,000 ניתוחים על תחומיהם השונים. נתון מרשים נוסף הוא מספר הפונים למרפאות החוץ ולמכונים של בית החולים, שהגיע לשיא, עם כמעט 265,000 פונים לאורך השנה.

 

 

 


יחידת היילודים - התינוקייה - החדשה והמשודרגת

 

 

איכות השירות, איכות הטיפול ומומחיות לאורך כל הדרך

 

שנת תשע"ו הייתה השנה השנייה שבה נמדד המרכז הרפואי הלל יפה על יד משרד הבריאות באשר למדדי איכות הטיפול, אל מול בתי חולים אחרים. בהיבט זה, שנה שנייה ברציפות הוכיח צוות העובדים כי ישנה תמורה למי שעושה לילות כימים. לא רק שב"הלל יפה" עמדו בכל המדדים, אלא הצטיינו בהם ואף התבלטו לעומת בתי חולים אחרים. בהיבט זה, מצוי בית החולים במהלך מתמשך של אקרדיטציה – תהליך רישוי לתו תקן בינלאומי של בתי חולים – תהליך רב משקל ורב תוכן, אשר מטרתו אחת – שיפור איכות הטיפול הרפואי ובטיחות המטופל באופן כוללני ומיטבי.

 

בתחום הבינוי, "הלל יפה" אינו שוקט על שמריו, וכל העת מתקיימים ברחבי בית החולים שיפורים, שינויים ושיפוצים של הקיים לשם עדכון ושיפור בתנאי המלונאות. בית החולים חנך, כאמור, באגף אמהות את מחלקת יולדות ויחידת היילודים לאחר שיפוץ רחב ובהשקעה רבה, דבר  שהיטיב משמעותית את תנאי המלונאות. כמו כן, הצטרפה יחידה חדשה למכון הדימות – היחידה לדימות שד כוללני, שנחנכה גם היא ברוב הוד והדר ולטובת המטופלות באזור. בית החולים המשיך להעמיק את הקשר עם הקהילה עת סיפק מגוון הרצאות של רופאיו לקהילה באירועים שונים, ארגן כנסים ייעודיים למטופליו בתחומים השונים כגון גסטרואנטרולוגיה ואונקולוגיה, וכן החל בביסוס קשר מתמשך וקבוע עם ראשי המועצות האזוריות.

 

 


שולחן עגול - ראשי הרשויות שומעים סקירה מפי מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ

 

בבית החולים נוסדה גם עמותת ידידים, שתסייע בגיוס משאבים ותרומות וטיוב הקשר עם הקהילה לשם קידום בית החולים המשרת את האוכלוסייה באזור.

 

בתחום האקדמיה והמחקר בית החולים ממשיך לספק מוקדי מצוינות – מחלקות מצטיינות בהוראת סטודנטים לרפואה, כמו מחלקת יולדות, ולצדן מרצים מצטיינים מטעם הפקולטה לרפואה בטכניון בתחומים השונים. בית הספר לסיעוד, בניהולה של ד"ר מירב בן נתן, ממשיך גם הוא לספק תוצר של 100% מעבר בבחינות תלמידיו, זו שנה שלישית ברציפות, ומעבדות המחקר של המרכז הרפואי – בתחום הגינקולוגיה והפריון ובתחום הכירורגי – אינן שוקטות על שמריהן.

 

ד"ר מיקי דודקביץ, שגם הוא התחדש השנה בתפקיד מנהל המרכז הרפואי, מסכם את תשע"ו: "ללא ספק, הייתה לנו שנה מלאה בעשייה מגוונת ופורה והתמודדנו בהצלחה למול משימות רבות ולא פשוטות. צוותינו עושים ככל יכולתם על מנת לעמוד באתגרים השונים העומדים בפניהם, וברור כי עבודתם המסורה של 2,000 עובדים ומתנדבים היא הבסיס האיתן של בית החולים. אנו פועלים ללא לאות על מנת לעמוד בציפיות שטומנים בחובם צמדי המילים "מומחים באנשים", ו"המטופל במרכז", אותם חרתנו על דגלנו, ורואים בכך את עצם קיומנו ועשייתנו בבית החולים, יום חולף יום. באשר לשנת תשע"ז, כולי תקווה וגאווה, שנמשיך את העשייה הענפה, נגדל ונתרחב, נתקדם ונשתפר, ובעיקר, נסייע לכל מי שבא בשערינו להיות בריא ושלם יותר".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד