הדר דף הבית בלי JCI

"מפגש מהבטן"

מידע על זכויות המטופל, שיחה על הקשר בין הבטן לנפש, מופע "לבריאות טובה" של השחקן והיוצר דורי בן זאב – כל אלה ועוד היו חלק מהמפגש השנתי המוצלח שערך צוות המכון לגסטרואנטרולוגיה למטופלי מחלות דלקתיות של המעי
29/11/2016

כמו בשנים עברו, גם השנה ערך צוות המכון לגסטרואנטרולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה מפגש למטופלי מחלות כרוניות של המעי.

 

במפגש הועלו מספר נושאים: מנכ"לית העמותה לחולי קרוהן וקוליטיס, הגב' סילבי עומר, נשאה דברים ועדכנה את תמונת המצב לגבי שירותי העמותה. המטופלים קיבלו מידע רב ומעשיר באשר לזכויותיהם בביטוח הלאומי, מאת הגב' יעל פלק, גם היא נציגת העמותה. הרצאתה של הפסיכולוגית אמירה דקל תיארה את הקשר בין תחלואת הגוף למצבי הנפש והסבירה אותו.

 


צוות המכון הגסטרואנטרולוגי ביום המפגש

 

בתחום האמנותי נהנו המשתתפים מהופעתו של דורי בן זאב, הזמר והיוצר, ששר "שירים הטובים לבריאות", ובין שיר לשיר, קשר את הקשר בין בריאות לשמחה. 

 

עוד נערך פנל "שאלות ותשובות" בהשתתפות ד"ר ברוך עובדיה, כמו גם אנשי מקצוע נוספים: תזונאית, עובד סוציאלי ופסיכולוגית, במהלכו ענו המומחים לשאלות הקהל.

 

במהלך המפגש ברכו את המשתתפים פרופ' משנה יעל קופלמן מנהלת המכון הגסטרואנטרולוגי, מנהל השירות לחולים במחלות מעי דלקתיות ד"ר עובדיה ברוך, והאחות אחראית המכון הגב' סמדר נפרין. ד"ר קופלמן ציינה את פעילותם של ד"ר עובדיה והאחות נפרין כמי שמרכזים את השירות הכוללני שניתן לחולים אלה, שירות המעניק טיפול רפואי מגוון, כמו גם טיפול תומך- פסיכולוגי וסוציאלי - הכול תחת קורת גג אחת ולטובת המטופלים.

 

פרופ' משנה קופלמן סיכמה את המפגש באומרה: "מפגשים אלו מאפשרים לנו למקסם את הקשר בין המטפל למטופל, ואנו מקפידים על קיומם מדי שנה. אנו נהנים ממפגשים אלה ושמחים לגלות שהמחויבות לקשר בינינו לבין המטופלים – היא דו-סטרית. במפגשים אלה העלאת המודעות לא רק לתכנים הרפואיים, אלא גם לצד הסוציאלי, הנפשי והאישי, חשובה ביותר. להתראות בבריאות בשנה הבאה".

 

 


דורי בן זאב במופע "שירים הטובים לבריאות"

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד