הדר דף הבית בלי JCI

יום עיון למטופלי סרטן ובני משפחותיהם

היחידה לאונקולוגיה של "הלל יפה" קיימה יום עיון נוסף למטופליה, לבני משפחתם ולאחרים. ד"ר קטי שולמן, מנהלת היחידה: חשוב לנו שמטופלינו ובני משפחתם ידעו שאנחנו עושים כל הניתן על מנת לאפשר להם בריאות שלמה
19/02/2017

זו כבר מסורת ביחידה לאונקולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה – יום עיון שנתי המיוחד למטופלים במחלת הסרטן ולמשפחותיהם, ובו מועברים תכנים בנושאים מגוונים הקשורים למחלת הסרטן על סוגיה השונים.

 

בפתיחת יום העיון ברך ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי, תוך שהוא מציין את הרגישות הנדרשת בטיפול האונקולוגי – בין אם במטופל עצמו ובין אם בסביבתו. עוד במברכים הייתה גב' אריאלה ליטביץ-שרמן, נציגת האגודה למלחמה בסרטן, שציינה לשבח את הנגישות של בית החולים והמקצועיות המופגנת ביחידה האונקולוגית ובכלל, אשר עשויות לסייע משמעותיות למטופלים, אך גם בגילוי מוקדם למחלה.

 

אחריהם עלתה ד"ר שולמן, מנהלת היחידה האונקולוגית, שיחידתה גם יזמה וארגנה את יום העיון, אשר ברכה את הקהל באולם והזמינה את כל הנוכחים לשאול שאלות ולהתעניין בכל אחד מהנשואים שעלו ביום העיון. ד"ר שולמן הסבירה כי היחידה עושה ככל הניתן לסייע למטופליה ובמשפחותיהם וכך תמשיך.

 

 


צוות היחידה לאונקולוגיה וצוות המרצים בפתיחת יום העיון

 

 

בהמשך היום הועברו למטופלים הרבים שנכחו בקהל הרצאות ההעשרה על ידי מומחי המרכז הרפואי בנושאים שונים, ביניהם: ההתמודדות הרגשית עם מחלת הסרטן כמסע (אלינה פישנזון, העובדת הסוציאלית של היחידה); זיהוי  אוכלוסייה בסיכון, דרכי מניעה ואבחון מוקדם של סרטן המעי הגס (ד"ר אורן גל, סגן מנהלת המכון הגסטרואנטרולוגי); תכנית לגילוי מוקדם של סרטן השד (ד נטליה קוחנובסקי, אחראית היחידה לדימות השד); דרכי אבחון  וגורמי סיכון של גידולי ריאה (ד"ר מיכאל קוצ'וק, מנהל יחידת ריאות); טיפולים ביולוגיים באונקולוגיה ודרכי התאמת הטיפול (ד"ר אולגה קזרין, רופאה בכירה ביחידה); ההתמודדות עם תופעות הלוואי של הכימותרפיה (גב' אירנה פולנסקי, אחות באשפוז יום אונקולוגי).

 

את היום סיכמה מטופלת ביחידה האונקולוגית של הלל יפה, שהציגה את סיפורה האישי המרגש בפני הקהל ואת הדרך שעברה ושעדיין יש לפניה.

 

בסיום היום קיבלה היחידה תגובות חמות מהקהל ומכל מי שלקח חלק ביום – על המידע ועל הארגון. ד"ר שולמן איחלה בריאות לכולם, והבטיחה כי המסורת השנתית לעדכון המטופלים ובני משפחותיהם תמשיך גם בשנים הבאות.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד