הדר דף הבית בלי JCI

ב"הלל יפה" מסכמים את תש"ע ומתחילים את תשע"א ברגל ימין

6/09/2010

 
הלל יפה: עלייה בהיקף הפעילות בתש"ע

 

 
בניין האשפוז החדש

השבוע תסתיים שנת תש"ע ותפנה מקומה לשנה חדשה - שנת תשע"א. במרכז הרפואי הלל יפה, כמו בארגונים רבים אחרים, מדובר בנקודת זמן מצוינת לסקירת כל שנעשה בשנה החולפת. את השנה הזו אפיינו הרבה מאוד הישגים בתחום הרפואה שבהם "הלל יפה" היה חדשני וראשוני, כמו גם בניין האשפוז החדש, שנפתח בקול תרועה רמה בשבוע שעבר.

 

קודם כל מספרים


היקף הפעילות של המרכז הרפואי הלל יפה עולה בהתמדה משנה לשנה בהיבטים שונים. בשנת תש"ע נולדו למעלה מ-4,000 תינוקות חדשים ב"הלל יפה", מתוכם 95 זוגות תאומים וחמש שלישיות. מהבחינה הזו, יודעים לציין באגף המיילדות כי אכן ניכר עומס בחודשים החולפים. עומס מבורך כמובן.

 

עלייה של כשלושה אחוזים חלה במספר הפונים לחדרי המיון -כמעט 100,000 איש בשנה. לצד עלייה זו, נרשמה גם ירידה, חיובית הפעם, של כ- 6.5% במספר נפגעי תאונות הדרכים שטופלו בחדרי המיון. 

 

מספר האנשים שאושפזו במחלקות השונות בשנת תש"ע עומד על כמעט 39,000 איש, עלייה של כחצי אחוז מהשנה הקודמת, נתון שעולה בהתמדה משנה לשנה. בתחום הכירורגיה עומדת כמות הניתוחים המבוצעים ב"הלל יפה" בשנת תש"ע על למעלה מ- 10,000 ניתוחים, נתון שאף צפוי לגדול לאור העובדה שעם פתיחתו של בניין האשפוז החדש נוספו עוד שלושה חדרי ניתוח לרווחת התושבים באזור. 

 

 

דואגים למטופלים, עוסקים במחקר ואקדמיה ומטמיעים טכנולוגיות חדשות

 

במרכז הרפואי הלל יפה לא שוקטים אף פעם על השמרים. בין ההישגים השנה היו גם פרסי מצוינות ומחקרים חדשניים, טיפולים פורצי דרך, פתיחת מרפאות ושירותים חדשים והטמעת טכנולוגיות חדישות:

 

התקבל פרס מצוינות ארצי על שילובה של מערכת מיוחדת של בית המרקחת (unit doze) במערכת חלוקת תרופות שמשפרת את הטיפול בחולים הן מבחינת כמות התרופות והן מבחינת בקרת המינון.

 

נפתחו מרפאות ושירותים חדשים כגון מרפאות הילדים, השירות לאורו-גינקולוגיה, מעבדות מחקר במחלקת נשים ויולדות, סדנאות להורות בפגייה, טיפולי רפואה משלימה בתחומי פוריות וסוכרת ועוד.

 

עלה אתר אינטרנט חדש לבית החולים, שמציג בצורה יעילה ומרעננת את השירותים שמעניק בית החולים.

 

נעשה שימוש בטכנולוגיות חדשות בתחום קוצבי הלב, תחום הטיפול האורתופדי וכירורגיית כלי הדם – שם הוכחו יכולות רפואיות וטכנולוגיות פורצות דרך, ש"הלל יפה" היה גם הראשון להן בארץ. כמו כן הוכנס ציוד חדשני במכון לרפואה גרעינית ובמכון הלב.

 

בתחום המחקר והאקדמיה נעשו עבודות ונערכו כנסים שזכו לתהודה עולמית, ביניהם מחקר על צהבת סוג C, של ד"ר סייף אבו מוך, ממחלקה פנימית ב'; מחקר על בצקת רשתית העין, של ד"ר אבינועם אופיר, מנהל יחידת העיניים; וכנס בינ"ל ראשון בעולם לתחום המשלב רפואת נשים ורפואת לב, שארגן ד"ר אבי שוטן, מנהל מכון הלב.

 

בית החולים ערך גם כנסים רבים לקהילה באזור, ביניהם כנסי הריון ולידה, כנסים בנושא התפתחות הילד והפגים, בתחום רפואת אף-אוזן-גרון, סוכרת ועוד.

 

בתחום הבינוי, ללא ספק הדובדבן שבקצפת והחדשות הטובות באמת, הן פתיחת בניין האשפוז החדש, שלו חיכו במשך עשור. המעבר לבניין החל ב-1 בספטמבר 2010, ובסיומו יורחב מערך מיטות האשפוז מ-410 ל-495. ערב ראש השנה, מדובר במתנה חגיגית במיוחד לסגל בית החולים, אך כמובן שגם לתושבי האזור כולו.

 

"עם זאת", מציין ד"ר מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, "אנו עוסקים במרץ גם בתחומי בינוי נוספים משמעותיים ביניהם: שיפוץ חדרי הלידה, הקמת ספרייה רפואית חדשה ומעבדות מחקר חדשות, שיפוץ המבנה הקיים והרחבתו עבור מחלקות קיימות וכן פתיחת מחלקה פנימית נוספת לקראת החורף".

 

"ברור לכולנו", מדגיש אורן, "שמדובר בשנה פורייה במיוחד, אותה צלחנו בזכות צוות עובדים מופלא ונהדר שעובד בשיתוף פעולה. גם אני וגם חברי להנהלה גאים להיות חלק מהצוות הזה, ונמשיך לעשות את כל הניתן  עבור מתן טיפול מיטבי לקהל באזור ובכלל".

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד