הדר דף הבית בלי JCI

תו תקן בינלאומי על איכות ברפואה ל"הלל יפה"

בסוף השבוע שעבר התבשר צוות המרכז הרפואי הלל יפה על הסמכתו בתו התקן לאיכות ובטיחות ברפואה מטען הארגון האמריקאי העולמי JCI
18/06/2017

המרכז הרפואי הלל יפה הוסמך בסוף השבוע שעבר בתקן JCI הבינלאומי – תקן איכות ובטיחות ברפואה מהמחמירים הקיימים לבתי חולים בעולם ובכלל. התקן התקבל לאחר בחינה מדוקדקת של נציגי הארגון, שהגיעו מארה"ב ובדקו במהלך כמעט שבוע ימים כל פינה וכל חלק בבית החולים – החל בנהלים, תהליכי עבודה, תיקים רפואיים, תיקי עובדים ובקרת זיהומים, וכלה באחזקת מכשור רפואי, רצפות, קירות, שילוט ועוד.   

ההכנה למבדק ארכה מספר שנים וההירתמות של כל עובדי המרכז הרפואי לתהליך הייתה חסרת פניות, מאומצת וללא דופי, למרות מורכבות התהליך והדרישות הסבוכות לעמוד בתקן בינלאומי מחמיר, זאת תוך כדי הפעילות השוטפת העמוסה עד מאוד בבית החולים בשגרה.   

בעת אירוע הסיכום של סוקרי ארגון ה- JCI , ציינו הסוקרים כי התרשמו באופן חסר תקדים מהעשייה המרובה של צוות בית החולים, מהתנהלותו המקצועית, מהמוטיבציה הרבה ומעבודת הצוות, שהייתה מכריעה לתוצאה הסופית – קבלת התקן.

 

 

 
עובדי המרכז הרפואי הלל יפה וסוקרי ארגון ה-JCI לאחר ההודעה על הזכייה בתקן.
צילום: רפי קורן 
 

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי: "זהו יום מרגש לכולנו. הכבוד כולו הוא ל-2,000 ומעלה 'בני האדם' העובדים פה במרכז הרפואי הלל יפה, לילות כימים, שעה אחר שעה, שעשו מאמצים כבירים, ונרתמו באופן מעורר כבוד ויראה לתת מענה מיטבי למטופלים ובני משפחותיהם, ובמקביל לבצע כל העת תהליכי בקרה, שיפור וטיוב. קבלת התקן רק מוכיחה שגם כשמגיע גורם חיצוני לבצע בדיקה כה מחמירה, הרי שהשורה התחתונה עוברת גם אליו – אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים, אנחנו טובים במה שאנחנו עושים, והמסירות, המחויבות והשייכות הארגונית היא בעורקינו. כל עובדת ועובד בבית החולים עושה מאמץ כל העת, וכל מטופל מקבל את הטוב ביותר שיש לנו להציע – מבחינת איכות הטיפול ובטיחותו, ומבחינת השירות המקצועי הרב-מערכתי. תודתי נתונה לכל העובדים על המאמץ, על המחויבות לארגון ואהבת האדם. אנו גאים בארגון שאליו אנו משתייכים, משקיעים בו ובמטופלינו, ועכשיו יש לנו תעודה שתעיד על כך".   

מעל הבמה, בעת הסיכום של סוקרי ארגון ה- JCI , הודה ד"ר דודקביץ לאלו שהובילו את תהליך קבלת תו התקן – ראשי צוותים בכל המקצועות – רפואה, סיעוד, פרא-רפואה ומנהל ומשק, והוסיף לסיכום: "לא היה לי ספק לרגע שנעמוד במשימה. הצלחנו, כבוד עצום לכולם ותודה".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד