הדר דף הבית בלי JCI

"איכות מתמשכת"

המרכז הרפואי הלל יפה התבשר כי גם השנה עמד בציונים מרשימים בדו"ח מדדי האיכות של משרד הבריאות, כשבוע בלבד לאחר שהוסמך בתקן בינלאומי מחמיר באיכות ובטיחות ברפואה
25/06/2017

ביום רביעי האחרון פרסם משרד הבריאות, זו השנה השלישית, את דו"ח דירוג מדדי האיכות במערכות בריאות בישראל, כפי שהעמיד לבדיקה בקרב כל בתי החולים בארץ. כבשנים עברו, הוכיח המרכז הרפואי הלל יפה גם השנה עמידה יפה במדדים שהוצבו לפניו, חלקם אף בהצטיינות.

 

הבשורות המשמחות הללו מתווספות לבשורות המשמחות והחשובות של קבלת תו תקן בינלאומי לאיכות ובטיחות ברפואה מטעם הארגון הבינלאומי ה-JCI  בשבוע שקדם לפרסום תוצאות הדו"ח.  

 

השנה בדק משרד הבריאות מדדים נוספים, כמו ביצוע צנתור לב תוך 90 דקות מזמן ההגעה לבית החולים באם נדרש, מדד בו נמצא כי המרכז הרפואי הלל יפה קיבל את הציון 90 (באחוזים), כאשר היעד הארצי היה 85%. ציונים גבוהים קיבל בית החולים גם במדדים אחרים כגון ביצוע ניתוח בשבר צוואר ירך תוך 48 שעות מההגעה לבית החולים, מתן אנטיביוטיקה לאחר ניתוחי קולון ורקטום, ניתוח קיסרי וניתוח כריתת רחם, ביצועCT  אוMRI  מוח תוך 39 דקות מזמן ההגעה לחדר מיון למי שלקה בשבץ מוחי ועוד. בסך הכול עמד בית החולים בשמונה מתוך 10 המדדים שנבדקו. בשני המדדים הנותרים הציג נתונים קרובים ביותר ליעד שנקבע. יצוין עוד כי לציין כי בית החולים נבדק גם בתחום השירות לבריאות הנפש. אם כי הדו"ח התמקד בבתי החולים המתמחים בשירות זה  ובסקר שביעות הרצון שנערך בהם זאת הפעם הראשונה.

 

נתונים מרשימים אלו, מציגים את המרכז הרפואי הלל יפה, גם  השנה, כבשנים עברו, בין בתי החולים המצטיינים בארץ.

 

 

המרכז הרפואי הלל יפה. בית חולים מצטיין

 

 

בבית החולים בירכו השבוע גם על הישג משמעותי זה. ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי, ציין כי הנתונים שפרסם משרד הבריאות לגבי מדדי האיכות מראים שאנחנו בהחלט לא שוקטים על שמרינו בשום שלב. "כל שכן", הדגיש, "אנחנו פועלים בכל החזיתות לשם שיפור הטיפול ואיכותו, בין אם ברמה המקצועית, בין אם ברמה הטכנולוגית, ובין אם ברמת התשתית וברמת המלונאות. זוהי גאווה גדולה לגלות שמאמצינו זוכים להכרה ברמה הארצית וברמה הבינלאומית. אנחנו גם לא שוכחים לרגע, שכל כולה של העשייה הזאת היא מתוך ראיית המטופל במרכז".

 

ד"ר דודקביץ מסכם את נותני הדו"ח לשנת 2016 באומרו: "הצוותים שלנו עושים עבודה לא פשוטה, בתנאים מורכבים לאור המשימות הרבות, אך התוצאות מדברות בעד עצמן. ועל כך, אנו גאים. אני מאמין שנמשיך להגדיל ולעשות את כל הטוב הזה גם בשנים הבאות".

 

התוכנית הלאומית למדדי איכות בבתי חולים בישראל החלה בינואר 2013. מדובר בתוכנית שמטרתה ליצור שקיפות במערכות בריאות בישראל, במסגרת הטיפול הרפואי הניתן לציבור.

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד